EYE OF SOLITUDE - ''Canto III'' (6.04.2014)


Kaotoxin Records- 2013 - İngiltere

Eye of Solitude ,Klasik İngiltere 90 lar orta dönem doom&death metal 'i icra etmekte. Hani kulak aşinalığı olsun diye bahsediyorum bir dönemler Anathema,My Dying Bride vs türü gruplar brutal vokali bol miktarda kullanıp,ağır tempolu,duygu ve kasvet dolu parçalara imza atarlardı ya... EYE OF SOLITUDE onlardan kupleler sunmakla kalmayıp daha da güçlendiren bir yapıya sahip,örneklendirmeleri sadece kulağınıza aşinalık gelsin diye meşhur gruplardan seçme gereği duydum.

Parçalar genel olarak 10/12 dakika ortalamaya sahip,ama sizi sıkmıyor çünkü bu parçaları dinlerken sanki 3 er 4 er dakikalık değişik parçalar dinliyormuş hissine kapılıyorsunuz,yer yer hızlanıyor,yer yer duraksıyor,clean vokaller,piyano ve altolar giriyor. Bazen o kadar agresifleşiyor ki black metal'e göz kırpıyor fakat kendine özgü havası ile bu uzun parçalar sizi dinlerken başka türlü hissiyatlar içerisine sokabiliyor. Bazen bir bethlehem,shining havası verirken ,bazen anathema,my dying bride havası verebiliyor, ya da ambient tonlarda Arcana ,Dargaard gibi partisyonlara da erişebilmeniz mümkün,örneklendirmeleri tamamen tarzların önde gelen gruplarından seçiyorum ki ,daha iyi anlayabilin diye,yoksa oldukça zor bir albüm ile karşılaşabilirsiniz.

Bir saat altı dakikalık bir doom metal ziyafeti sizlerle...

8/10

Yazar: Cenk A

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions