OBSIDIAN TONGUE -'' A Nest of Ravens in the Throat of Time '' (6.04.2014)


Hypnetic Dirge Records -2013 -A.B.D

2009 yılında vokal ve gitarları üstlenen Brendan'ın kendi projesi olarak başlayan daha sonra davulcu Greg'in de katılımıyla 2 kişilik bir grup olan Obsidian Tongue bizleri Amerika'dan selamlarlar.. Aslında genel olarak usbm vs gibi tarzlardan biraz uzak,2000'li yılların ortalarında iyice duyulmaya başlanan ve her grubun kısa bir dönemde olsa adımını attığı depressive black metal'i söze,gitara vuran O.T. başarılı bir albüme imza atmış.

Grup kısaca ağlak atmosferli bir depressive grup değil,doom havaları daha fazlaca kendini hissettiriyor. Atmospheric Black Metal'de deniliyor bu tarza,fakat şarkıların içerilerinde choruslar,hızlı old school groovy bölümler,doom partlar,back /clean vokaller ile tek düzelikten ve aynı zamanda sıradanlıktan hızlıca uzaklaşıyorlar.Albümün son parçasında AGALLOCH vokalisti JOHN ile bir düet söz konusu mutlaka kulak kabartılmalı.

Oldukça başarılı doom/black metal karışım Obsidian Tongue sakinlik ve karanlık atmosferden hoşlananlar için tavsiye edilebilir.

7.5/10

Yazar: Cenk A
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 503 oy)


 
POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions