OBSIDIAN TONGUE -'' A Nest of Ravens in the Throat of Time '' (6.04.2014)


Hypnetic Dirge Records -2013 -A.B.D

2009 yılında vokal ve gitarları üstlenen Brendan'ın kendi projesi olarak başlayan daha sonra davulcu Greg'in de katılımıyla 2 kişilik bir grup olan Obsidian Tongue bizleri Amerika'dan selamlarlar.. Aslında genel olarak usbm vs gibi tarzlardan biraz uzak,2000'li yılların ortalarında iyice duyulmaya başlanan ve her grubun kısa bir dönemde olsa adımını attığı depressive black metal'i söze,gitara vuran O.T. başarılı bir albüme imza atmış.

Grup kısaca ağlak atmosferli bir depressive grup değil,doom havaları daha fazlaca kendini hissettiriyor. Atmospheric Black Metal'de deniliyor bu tarza,fakat şarkıların içerilerinde choruslar,hızlı old school groovy bölümler,doom partlar,back /clean vokaller ile tek düzelikten ve aynı zamanda sıradanlıktan hızlıca uzaklaşıyorlar.Albümün son parçasında AGALLOCH vokalisti JOHN ile bir düet söz konusu mutlaka kulak kabartılmalı.

Oldukça başarılı doom/black metal karışım Obsidian Tongue sakinlik ve karanlık atmosferden hoşlananlar için tavsiye edilebilir.

7.5/10

Yazar: Cenk A

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions