HORNED ALMIGHTY - ''World of Tombs'' (6.08.2014)


Scarlet Records - 2014 - Danimarka

Eveeet, uzun zamandır kendilerinden bir haber beklediğim Horned Almighty sonunda WORLD OF TOMBS ile geri döndü,bu albümden 1-2 ay kadar önce 4 lü bir split albümleride piyasadaki yerini aldı. Grubun geçmişteki albümlerini dinleyenler ; soundlarında herhangi bir değişiklik/yenilik bulamayabilirler. Benim için sorun yok,ben zaten The Devils Music,Necro Spiritus gibi albümlerini çok sevmiştim,bilenler bilir dilimden de düşmezdi,bu albümde onlara yakın bir seviyede fakat bir tık aşağıda olduğunu iletebilirim.

Horned Almighty serseri tarzlarını çok fazla agresifleştirmeyerek daha durağan ve orta tempo bir albüm bizlere sunmuşlar. Punk,Black Metal ve Death Metal'in güzel bir sentezi,ben aslında Darkthrone son dönem,Khold, Pest son dönem, Impaled Nazarene ,Nattefrost gibi bu sounda yakın grupları çok seviyorum,durağan iki rifli black metal dinlemektense dinamik,öfkeli,kırbaç etkisi yaratan soundları daha çok seviyorum. . .

Horned Almighty yeni bir sound getirmesede eski soundların koruyan ve kayıt kalitesini biraz daha arttırıp yoğun bir albüm ile karşımızdalar,label arayışları biraz uzun sürmüştü fakat sonunda Scarlet records ile anlaştılar ve albümlerini piyasaya sürecekler.

8/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 434 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions