1349 '' MASSIVE CAULDRON OF CHAOS'' (7.011.2014)


Indie Recordings - 2014- Norveç

Demonoir albümünden sonra sessizliğe bürünen 1349 yeni albümleri 'Massive Cauldron of Chaos' 'u karanlık takipçilerinin beğenisine sundu. Albüm grubun diğer albümlerinden çok fazla farklılık içermiyor, hızlı ve agresif bir yapıya sahip.

Son dönemde bu tarz black metal yapan gruplar azaldı,çünkü gruplar genellikle diğer tarzlar ile bestelerini sentezlemeye başladı. 1349 ; Marduk, Dark Funeral vs gibi grupların bir dönem bol miktarda kullandığı şarkının başından sonuna kadar hiç yavaşlamayan temposu ile tozu dumana katıyor.

Özellikle Panzer Division Marduk albümü tadında bulduğumu söyleyebilirim,o albüm kadar bir teknik yapı yok ama karmaşası ve savaş tınıları bana bu hissiyatı verdi. Vokallerin çok fazla efektli olduğunu iletmek zorundayım,daha keskin ve tok olabilirdi, reverb çok yüksek gibi geldi.

Enerjik beste yapısı,hızlı davulları,efektli vokalleriyle 1349 bence takipçilerinin beğenisini devam ettirecek gibi gözükse bile genel olarak albüm vasatın biraz üzerinde yer almakta...

Mengele's ve Godslayer beğendiğim parçalardan ikisi,albüm kapağı çok sade,beyaz geri plan dikkat çekmeye birebir...Uzatmayalım,1349 bu tarzın takipçilerini tatmin edebilecek bir albüm bizlere sunmuş gözüküyor.

7/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 398 oy)


 
ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions