ANGELUS APATRIDA ''Hidden Evolution'' (27.1.2015)


Century Media - 2015 -İspanya

Albüm kritiğime başlamadan önce koskocaman bir "yuh" demek istiyorum. Grup Century Media ile anlaşmış,ben yeni fark ettim. Eski kayıtlarını dinlerken gerçekten old school anlamda doyurucu bir thrash metal grubu diyordum, fakat bu albümü dinlerken TESTAMENT mi dinliyorum diye kendime hep sordum?

Albüm gerçekten baştan aşağı TESTAMENT worship olarak nitelendirilebilir,ama kayıt,prodüksiyon açısından süper bir kaliteye sahip,3 yıl sonra bir albüm ile çok sağlam bir şekilde piyasaya oynamaya karar verilmiş.

Önceki albümlerinde scream vokal olarak karşımıza çıkıyorlardı bu albümde daha çok temiz vokal kullanılmış,ve yer yer heavy metal tonlarına erişilmiş,çok agresif vokal tarzı albüme yansıtılmamış,hatta bazı parçalarda koro bölümleride yer almış. Immortal isimli parça ile oldukça sansasyonel bir giriş sağlıyorlar. Seviye olarak bir kaç seviye üste çıkmayı başarmışlar.Şöyle diyebilirim,barda vs duysanız bu grubu ve abi Testament'in hangi parçası ya bu,diyebilirsiniz.(Benmi abartıyorum bilmiyorum)

Angelus Apatrida gerçekten çok iyi bir grup,bunu albümün tamamını dinleyerek daha da iyi anlayabilirsinzi,End Man isimli parçalarına da bir video klip çekmişler,video konusunda oldukça başarılılar,daha öncede bir kaç videoları vardı oldukça eğlenceli ve ilgi çekiciydi.

Thrash/Heavy Metal sevenler,bu albümü doya doya dinleyebilir.Modern soundlarıyla dinleyiciyi yakalayan atmosferiyle Angelus Apatrida 2015 ' e damga vurabilir.

8/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 316 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions