MARDUK ''Frontschwein'' (27.1.2015)


Century Media - 2015- İsveç

Yeniden panzerlerin seslerini mi işitiyorum? Evet,evet bu MARDUK olmalı,hepimizi dümdüz etmeye yemin etmişler.Mortuus'un kusmuklu ve öfkeli vokali ile birlikte Morgan'ın kemik kırıcı bestelerini içimde hissediyorum. Panzerler yaklaşıyor,biri uçak savarlara haber vermiş olmalı,hiç durmadan bombalıyor. MARDUK ,tıpkı PANZER division albümü havasında fakat bu sefer MORTUUS 'un öfkesiyle karşımızdalar! ! !

FRONTSCHWEIN ! ! !

Aslına bakarsanız ,black metal teması altında savaş,naziler vs gibi saçma sapan konuları çok tasvip etmiyorum. Albümü liriksel olarak değerlendirmiyorum ,müzikal ve vokal anlamında değerlendiriyorum. Besteler gerçekten jilet keskinliğinde vokal ise ürkütücü,güçlü ve tehdit edici...Etkileyici atmosfer dinleyiciyi hemen içine çekiyor,parçalardaki agresiflik güçlü kayıt kalitesiyle kulakları zedeliyor... Mortuus sanki bir black metal vokalisti nasıl olur,bunun dersini bizlere iletiyor.
Marduk yine tahrik edici,tehdi edici ve cüretkar bir albüme imza atmış...Liriksel olarak 2. dünya savaşı,nazicilik vs gibi onlara dönmesi hernekadar hoşuma gitmesede Mortuus ve performansı grubu giderek üst seviyelere taşımaya devam ediyor.

9/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 360 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions