VENOM ''From the Very Depths'' (3.2.2015)


Spinefarm Records - 2015 -Birleşik Krallık

Geçtiğimiz günlerde piyasadaki yerini alan 'From the Very Depths' ,Venom'un 11. albümü olma özelliğini taşıyor. Fallen Angel albümünden sonra 4 senelik bir ayrılıktan sonra yeniden bizlere güçlü bir albüm sunabilmeyi başarmışlar.

Aslına bakarsanız promo şarkısı 'Long Haired Punks' bir ay kadar önce internet alemine yayıldı ve kişisel olarak OHA lan ne enerjik parça,kesin bu sene ortalığın toza dumana boğacaklar diye düşündüm fakat albümün tamamını dinleyince bir kaç parça dışında düşük bir enerji hakim olduğuna karar kıldım.

Genel olarak okuduğum kritiklerde Long Haired Punks,Stigmata Satanas,Grinding Teeth gibi parçalar öne çıkmış,kişisel olarak bende bu parçaları diğer parçaların biraz daha önünde yer aldığını düşünüyorum. Hatta Ouverture 'den sonraki parçalar klasik Venom tadından oldukça uzaktalar,bir eleştirmen Testament/Judas Priest/Motörhead 'i karıştırıp eski kafa yorumlamışlar,şeklinde eleştiri getirmiş. Haksızda değil...

Albümdeki sololar gerçekten çok başarılı,Rage iyi iş çıkarmış,tabiki Cronos un vokallerine diyebilecek bir lafımız bulunmunyor,her zamanki gibi dehşet,ürkütücü ve olgunluğunu,tecrübesini yansıtıyor. Kayıt ve prodüksiyon her zamanki gibi oldukça doyurucu, eee Venom olmak kolay değil,yılların grubu,bir tarza hayat vermiş, bir çok gruba ön ayak olmuş,yol göstermiş...Tabiki kaliteli bir kayıt ile karşımıza çıkacak,albüm kapağını açıkcası çok beğenmedim,daha iyi olabilirdi.

Kısacası Venom yine fanlarını doyuran bir albüme imza atmış,Heavy Metal/Speed Metal'i birde Venom cephesinden dinleyin,kuşkusuz kendilerine has tarzları,karizmaları ve popülaritesi ile Venom dinleyicisinden tam not almayı her zaman başarmıştır.

7.5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 291 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions