CENTINEX ''Redeeming Filth'' (7.2.2015)


Agonia Records -2014 -İsveç

İsveç'in daha underground kalmış gruplarındandır Centinex. Ancak bir o kadar da saygı gören ve efsane albümlere imza atan. 8 albümden sonra 2006 yılında üzücü bir şekilde dağılma haberlerini almıştık. Ancak 2014 başında tekrar aktif olduğunu açıkladı Centinex. Tekrar birleştiler demiyorum çünkü ilk kadrolarından sadece Martin Schulman (bass) devam ediyor. Centinex sonrası katıksız İsveç Death Metali sundukları Demonical'dan da gitarist Sverker Widgren kadroya eklenmiş.
Albüm genel olarak florida sounduna göz kırpıyor ancak gitar tonları yine buram buram İsveç kokuyor. Favorim olan when bodies are deformed ile başlayan albüm 9 tane daha İsveç-Florida kırması şarkı ile devam ediyor.
Agonia Records' tan Kasım 2014'te yayınlanan albüm kapak tasarımı olarak da oldukça etkileyici. Grubun takipçilerinin edinmesi gereken güzel bir albüm.

7/10

Yazar: Cihan

 
1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions