UNLEASHED '' Dawn of the Nine'' (24.5.2015)


Nuclear Blast - 2015 - İsveç

İsveç death metali veteranları 2012'de çıkardıkları Odalheim'dan 3 sene sonra Dawn of the nine ile tekrar yüzümüzü güldürüyor. Kapak çizimi yayınlandığı günden itibaren sabırsızlıkla beklediğim bir albümdü dawn of the nine. Sonrasında where is your god now? isimli şarkıyı bizimle paylaşarak boşa beklemediğimizin sinyallerini verdi Unleashed.

Odalheim ile aynı yolda olmayan bir albümle karşı karşıyayız. İlk dikkatimi çeken ise daha orta tempo şarkıların albümde barınıyor olması. Black metal vari riffler yerini daha death metale bırakmış albümde. Prodüksiyon olarak ise Odalheim'dan aşağı kalmamış. Artık Unleashed klasiği olan gitar soloları yine mest ediyor. Hızlı rifflerle gaza gelip kendinden geçerken daha yavaş şarkılardaki epik hava savaşın ortasında kaldığınızı hissettiriyor.

Lirikal açıdan ise tam bir İskandinav savaş albümü. Yeni bir gün yükselecek diye başlayan albüm ölmek için geldiler, midgard'ın koruyucuları, tanrın şimdi nerede diye devam ediyor. Kiliselerin yandığı yer ve bin gölün olduğu diyardan bahsedip Thor'un oğlunu sevgi ile karşılıyor.

Besteler, kayıt, kapak çalışması kısacası her şeyi ile takdiri hakeden bu albümü İsveç death metaline ilgi göstermiş herkese tavsiye ederim.

8.5/10

Yazar: Cihan
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 302 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions