CHAEDRIST ''Grandevality'' (7.6.2015)


Kendi İmkanlarıyla- 2015 - Almanyta

İsmi zor okunan bir grup olan Chaedrist bizleri Almanya'nın Birası ile meşhur Bavaria kentinden selamlıyorlar,grubumuz melodik tabanlı black/death metal yapıyor,aslında sound olarak modern denilebilir,yer yer bana Hypocrisy'nin son dönemlerini anımsattı,bu aralar o tarz aralığında çok fazla grup elime ulaştı,tesadüf mü ?

Kayıt kalitesi,beste yapısı,vokal vs. her şey yerli yerinde,oldukça oturaklı bir sounda sahipler,melodiler alt yapıyı oldukça derinleştirmiş,vokal biraz ön planda ve lyriklere baktığımızda bize anlatmak istedikleri oldukça fazla konu var,genel olarak Almanca'yı seçmişler fakat promo kitapçığında şarkı sözlerinin İngilizcelerinide yazmışlar. Ama çok anlamlı cümleler olmamış,nede olsa çeviri,tam anlatılmak isteneni o hissiyat ile veremiyor.

Genel olarak grubumuz kaliteli,şarkı sözleri mistik olarak yorumlamışlar ama İngilizce çevirilerde daha çok yeni dünya düzeni,karmaşa ve filozofi konularına ağırlık vermiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.. Çok yenilikçi bir sound değil fakat yinede kendilerine özgü yapılar ile bizlere çeşitlilik sunabilmiş olduğunu düşünüyorum,kapak ve iç tasarım olduka minimalistik,yeni kayıtlarını yine bize ulaştırırlar ise değerlendirmeye alırız ,Chaedrist başarılı bir grup fakat kişisel olarak sevdiğim bir tarz değil..

7.5/10


Yazar: Cenk

 
Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions