CHAEDRIST ''Grandevality'' (7.6.2015)


Kendi İmkanlarıyla- 2015 - Almanyta

İsmi zor okunan bir grup olan Chaedrist bizleri Almanya'nın Birası ile meşhur Bavaria kentinden selamlıyorlar,grubumuz melodik tabanlı black/death metal yapıyor,aslında sound olarak modern denilebilir,yer yer bana Hypocrisy'nin son dönemlerini anımsattı,bu aralar o tarz aralığında çok fazla grup elime ulaştı,tesadüf mü ?

Kayıt kalitesi,beste yapısı,vokal vs. her şey yerli yerinde,oldukça oturaklı bir sounda sahipler,melodiler alt yapıyı oldukça derinleştirmiş,vokal biraz ön planda ve lyriklere baktığımızda bize anlatmak istedikleri oldukça fazla konu var,genel olarak Almanca'yı seçmişler fakat promo kitapçığında şarkı sözlerinin İngilizcelerinide yazmışlar. Ama çok anlamlı cümleler olmamış,nede olsa çeviri,tam anlatılmak isteneni o hissiyat ile veremiyor.

Genel olarak grubumuz kaliteli,şarkı sözleri mistik olarak yorumlamışlar ama İngilizce çevirilerde daha çok yeni dünya düzeni,karmaşa ve filozofi konularına ağırlık vermiş bir şekilde karşımıza çıkıyor.. Çok yenilikçi bir sound değil fakat yinede kendilerine özgü yapılar ile bizlere çeşitlilik sunabilmiş olduğunu düşünüyorum,kapak ve iç tasarım olduka minimalistik,yeni kayıtlarını yine bize ulaştırırlar ise değerlendirmeye alırız ,Chaedrist başarılı bir grup fakat kişisel olarak sevdiğim bir tarz değil..

7.5/10


Yazar: Cenk
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 307 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions