WATAIN''The Wild Hunt'' (22.6.2015)


Century Media Records - 2013 - İsveç

Aslında beni tanıyanlar Watain'i çok sevmediğimi bilir,fakat yinede bu albümü gecikmelide olsa edinip,yazmak istedim. Rabid Death's Curse ile BM piyasasında yerini alan ve Casus Luciferi ile sağlamlaştırdıktan sonra ne hikmetse piyasaya oynamaya karar veren Watain,son yıllarada bol miktarda popüler festivalde yer aldı ve sürekli konserler hatta yanlış hatırlamıyorsam İsveç'te grammy benzeri bir ödül bile almışlardı.

Bu denli raw ve yer altı başlayıp,sonu bu noktalara gelebilen çok fazla grup bulunmuyor sanırım artık metal müziğin dünya genelinde yükselişinden yararlanıp ,biraz da olsa maddi getiri sahibi olmayı düşünen gruplar arasındaki yerlerini almış olmaları "kişisel olarak yanlış bulsamda" bu yönelime gitmeleri müzikalite ve üretim açısından doğru bir ilerleme olabilir.

Albümde enstrumental ve clean vokalinde yer aldığı parça tercihleri bulunuyor.Aslında genel olarak klasik İsveç black metal rifleri ve harmonileri bulunsada ,bu seçimler ile bazen Satyricon,bazen Bathory havalarınıda vermiyorlar değil.Sonuçta bu gruplar bu müziğe bir şekilde yönelim kazandırmış ,baş tacı gruplar arasındalar,Watain'in kendine özgü bir tarzı var,ama yinede ben dinlerken bu hissiyatlara kapıldığımı belirtebilirim.Albümü özetlersek çok extreme boyutlarda şarkılar yok hatta akustik gitarların ,clean vokallerinde yer aldığı parçalarda bulunuyor. The Wild Hunt buna örnek olabilecek bir parça,ayrıca They Rode On Bathory -One Road to ASA BAY parçasını anımsattı.

Biraz uzattım sanırım,albüm kayıt kalitesi,prodüksüyon,tanıtım vs açısından oldukça başarılı,fakat bizler gibi extreme metal türüne gönül verenler için samimiyetsiz ve ticari...

6.5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 335 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions