CRADLE OF FILTH ''Hammer of the Witches'' (26.7.2015)


Nuclear Blast Records - 2015 - İngiltere

Günün birinde Cradle kritiği yazacağım hiç mi hiç aklıma gelmezdi. Metal müziğini tanımladığım süreçlerde Symphonic/Gothic Black kanadından tanışmıştım bu İngiliz grubuyla. Sanırım 98 yada 99 yılıydı. Midian (2000) süreci sonrasında boka sarmış ve poserlıktan öteye gidemeyen grup son albümü ile ciddi bir şaşkınlık yarattı.
< Dolu dolu 13 parça ve 1 saati aşkın süreç. Şarkıların tadı Principle ve Midian arasında kayıp gidiyor. Melo/Dramları ve Dani’nin death veyahut kendine has scream vokalleri gayet güzel. Hatta etkileyici.1999 yılında gruptan ayrılan drummer sonrası yerine gelen Marthus’un ritimleri şu albüm dışında bana hep tatsız ve zevksiz gelmiştir(ki o dönemden bugüne C.O.F’i gündemimden çıkarmamda etken olabilir.) Yeni albümden klibin ilk yayınladığı gün ne yalan söyleyeyim epey heyecanlanmıştım. Ve şu kritiği yazarken öncesinde ve akabinde zevkle halen dinlemekteyim. Ergen hayranlarını epey üzen biz 90’lar tayfasını sevindirici bir albüm olduğu kanaatindeyim. 2014 başında gruba entegre olan gitaristler Rich Shaw ve Ashok’un, albümü üst seviye taşımasında emeği büyük olsa gerek; unutmadan Kadın vokaller hiç sırıtmıyor. Herşey olması gerektiği gibi.
Önerimdir. Yalnız 2 puan kıracağım sanırım o da Dani’nin yıllardır olan saçma imajından ötürü!

8/10

Yazar: O.Bektaş
  • Currently 2.3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.3/5 (Toplam 266 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions