MELECHESH ''Enki'' (26.7.2015)


Nuclear Blast Records - 2015 - İsrail

Orta doğu ve mezopotamya temalı şarkı sözleri ve müzikal yapısıyla son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız ve giderek yükselen bir grup olan MELECHESH'in Enki albümü geçtiğimiz Şubat ayında Nuclear Blast etiketiyle piyasadaki yerini aldı.

Grubun tam zamanlı olarak yayınladığı 6. studyo albümü olan Enki güçlü prodüksüyonu ve kayıt kalitesiyle hemen dikkatleri çekmeyi başarıyor.Grup henüz bu albüm için bir video çekmedi. Grup bu albümdeki tüm tonlamaları konserlerinde kullandığı tonlara göre kayıt etmiş ve albümde ekstra bir derinlik kazandırarak farklı bir sound elde etmiş.

Genel olarak olumlu tepkiler alınan bu albümde ,grubun bir önceki albümlerinin devamı niteliğinde melodik ve oriyental alt yapı,agresif davullar,hırçın bir vokal benliğini koruyor. Çoğu kişi grubun yaptığı tarzın ABSU 'nun bir devamı olarak görsede kişisel olarak Melechesh'in kendine has sounda sahip bir grup olduğunu düşündüğüm yalan değildir.

Albümde Volbeat'ten Robert Caggiano,Rotting Christ'ten Sakis Tolis, Soulfly'dan Max Cavalera konuk müzisyen olarak yer almış. Toplam 1 saat 2 dakikadan oluşan bu müzikal ziyafeti kaçırmamanızı tavsiye ederim.

8/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 321 oy) Teşekkürler!


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions