GROTESKH ''Code:End'' (10.11.2015)


Cursed Records- 2015 - Avusturya

Groteskh grubunun ilk albümlerini daha önce sitemizde yorumlamış ve beğenmemiştim. Fakat "Code End" daha doyurucu bir albüm olarak bizlerle buluşuyor.

Grubun genel olarak prodüksüyon ve aranje konularında bir kaç seviye yukarıya doğru çıktığını düşünüyorum. Daha önce beğenmediğim ve oldukça saçma bulduğum grup fotosu tamamen değiştirilmiş olarak gözüküyor(sanırım kumar masasındaki corpse paintli fotoyu hiç kimse olumlu bulmmamış)Bu albümde yine corpse paintli imaj kullanmışlar ama daha sade ve yerinde gözüküyor. Beste yapılarındaki gelişim,gitar riflerindeki ve buna uyumlu olarak davul ritimlerindeki teknikaliteyede doğru orantılı yansıyor.Vokal'de tarzı destekleyen,çok abartıya kaçmayan,detone olmayan,hırlamayan düz bir vokal tonu olarak kulağa itici gelmiyor,albümün sonlarına doğru Shining atmosferine kayan tınılar ve vokal partları dikkat çekiyor.

Albümün genel yapısı melodic black metal tarzının altında isimlendirilebilir.Ama Dissection&Shining karışımı bir atmosferin olduğu hiç kuşkusuz parçalardaki genel yapı ile özleştirilebilir. Aralara kayıt ettikleri akustik/flamenko tarzı gitarları yersiz bulduğumu belirterek kritiği sonlandırıyorum. Groteskh; bu sefer bence olmuş!

7,5/10

Yazar: Cenk

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions