GROTESKH ''Code:End'' (10.11.2015)


Cursed Records- 2015 - Avusturya

Groteskh grubunun ilk albümlerini daha önce sitemizde yorumlamış ve beğenmemiştim. Fakat "Code End" daha doyurucu bir albüm olarak bizlerle buluşuyor.

Grubun genel olarak prodüksüyon ve aranje konularında bir kaç seviye yukarıya doğru çıktığını düşünüyorum. Daha önce beğenmediğim ve oldukça saçma bulduğum grup fotosu tamamen değiştirilmiş olarak gözüküyor(sanırım kumar masasındaki corpse paintli fotoyu hiç kimse olumlu bulmmamış)Bu albümde yine corpse paintli imaj kullanmışlar ama daha sade ve yerinde gözüküyor. Beste yapılarındaki gelişim,gitar riflerindeki ve buna uyumlu olarak davul ritimlerindeki teknikaliteyede doğru orantılı yansıyor.Vokal'de tarzı destekleyen,çok abartıya kaçmayan,detone olmayan,hırlamayan düz bir vokal tonu olarak kulağa itici gelmiyor,albümün sonlarına doğru Shining atmosferine kayan tınılar ve vokal partları dikkat çekiyor.

Albümün genel yapısı melodic black metal tarzının altında isimlendirilebilir.Ama Dissection&Shining karışımı bir atmosferin olduğu hiç kuşkusuz parçalardaki genel yapı ile özleştirilebilir. Aralara kayıt ettikleri akustik/flamenko tarzı gitarları yersiz bulduğumu belirterek kritiği sonlandırıyorum. Groteskh; bu sefer bence olmuş!

7,5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 272 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions