KULT OF TAURUS ''Adversarial Paths : The Sinister Essence'' (14.12.2015)


Forever Plagued Records - 2015 - Yunanistan

Selanik'li Black Metal topluluğu Kult Of Taurus'un ikinci tam zamanlı albümü olan "Adversarial Paths- The Sinister Essence'' Nisan ayı içerisinde Forever Plagued Records tarafından piyasaya sürüldü. Grup Yunanistan piyasasındaki genel olarak hakim tarz olan occult ve kaotik temalı black metal topluluklarından birini temsil ediyor.Tarz olarak old school temasından uzak daha modern dokunuşlara sahipler,fakat melodic black metal olarakda söz edilemez,oldukça extreme bir müzikaliteleri var,palm mute gitarlar ve hızlı davullar sık kullanılmış. Genel olarak raw black metal olarak isimlendirilmiş ama bence çiğ bir sounda sahip değiller. Prodüksüyonları oldukça başarılı,vokal tarzı olarak bu türe yakın denilebilir fakat bestelerdeki geçişken yapılar hemen kulağa çarpıyor. Corpus Christii,Nehemah gibi grupları dinleyenlere tanıdık gelebilir fakat Watain gibi bilinirliği yüksek gruplarada göz kırptığını iletmeliyim.

46 dakikalık bu albüm baştan sona kadar oldukça başarılı ve sound olarak insanı içine çekebilmeyi sağlamış bir yapıt olarak söz edilebilir. Özellikle kapanış parçası ''Arch of Exceedance'' ben çok etkiledi, Deathspell Omega'nın Si Monumentum albümündeki o karanlık ve kasvetli atmosferi bana hatırlattı. Bu parçada Bizans döneminden ainler kullanılmış.(Chris Gkertsos imzasını taşıyor). Lafı çok uzatmayacağım Kult Of Taurus, karanlığı ve karmaşayı size vaad ediyor.

8/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 261 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions