VADIKAN ''Hydrargyrum'' (4.3.2016)


Metal Scrap Records - 2013 - Rusya

Moskova'dan bizlerle buluşan doom metal grubu Vadikan 'ın Hydrargyrum albümü ile karşı karşıyayız. Aslında genel olarak yazdığım kritiklerin dışında kalan bir tarza sahipler,doom/gothic metal fakat daha çok bayan vokal temalı,yumuşak ve melodik,açıkcası bu tarz gruplar ile aram hiç yok,fakat müzikal anlamda değerlendireceğim. Albümün genel kayıt yapısı ve beste kalitesi orta seviyelerde,hafif bir klavye melodisi alt yapıdan gelmekte fakat bayan vokalin tonu oldukça tiz ve temiz tonda söylediği için benim kulağımı tırmaladı açıkcası,biraz daha yumuşak tonda söylese bu tarza daha uyumlu olabilirdi. Genel olarak,romantik temalı şarkı sözleri bulunuyor,Rusça'dan İngilizce'ye tercüme edilmiş,çünkü vokalist İngilizce olarak söylemiyor parçaları,lokal olarak düşünülmüş gibi gözüküyor. Rusya ve çevresindeki toprakların ve müzik piyasasının genişliği düşünülecek olursa lokal olarak düşünülmesi gayet doğal gözüküyor.

Gothic Rock alt yapılı,melodik yapılı doom metal severseniz bir kulak kabartın yoksa uzak durabilirsiniz,ben şahsen sevmiyorum ama grubun başarılı bir albüm yaptığınıda söylemeden edemedim.

7/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 238 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions