VADIKAN ''Hydrargyrum'' (4.3.2016)


Metal Scrap Records - 2013 - Rusya

Moskova'dan bizlerle buluşan doom metal grubu Vadikan 'ın Hydrargyrum albümü ile karşı karşıyayız. Aslında genel olarak yazdığım kritiklerin dışında kalan bir tarza sahipler,doom/gothic metal fakat daha çok bayan vokal temalı,yumuşak ve melodik,açıkcası bu tarz gruplar ile aram hiç yok,fakat müzikal anlamda değerlendireceğim. Albümün genel kayıt yapısı ve beste kalitesi orta seviyelerde,hafif bir klavye melodisi alt yapıdan gelmekte fakat bayan vokalin tonu oldukça tiz ve temiz tonda söylediği için benim kulağımı tırmaladı açıkcası,biraz daha yumuşak tonda söylese bu tarza daha uyumlu olabilirdi. Genel olarak,romantik temalı şarkı sözleri bulunuyor,Rusça'dan İngilizce'ye tercüme edilmiş,çünkü vokalist İngilizce olarak söylemiyor parçaları,lokal olarak düşünülmüş gibi gözüküyor. Rusya ve çevresindeki toprakların ve müzik piyasasının genişliği düşünülecek olursa lokal olarak düşünülmesi gayet doğal gözüküyor.

Gothic Rock alt yapılı,melodik yapılı doom metal severseniz bir kulak kabartın yoksa uzak durabilirsiniz,ben şahsen sevmiyorum ama grubun başarılı bir albüm yaptığınıda söylemeden edemedim.

7/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 276 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions