IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes'' (24.6.2016)


Humanity's Plague Records - 2016 - Kanada

Kanada'lı topluluk Idolatry'nin ilk albümü olan 'Visions From the Throne of Eyes' geçtiğimiz aylarda raflardaki yerini aldı. Daha önce dinlemiş olabilme ihtimalim var,ismi yabancı gelmiyor fakat takdir edersiniz ki ,gelen promoların sayısının fazlalığından dolayı grup isimlerini kimi zaman unutabiliyorum. Idolatry; şu sıralarda kaybolmaya yüz tutan soğuk ve çiğ black metal icra etmeye çalışıyor. Ben albümlerini genel olarak beğendiğimi itiraf etmeliyim. Bir kaç defa üst üste dinledim. Tarz olarak aslında yukarıdada belirttiğim gibi soğuk rifler,yer yer depresif vokaller fakat genel olarak 2. nesil black metal scream vokali kullanılmış. Hızlı ,akışkan gitar melodileri ile güçlü bir davul performansı ile süslenmiş. Ben aslında Corpus Christii ve Celestia havasıda hissettim,Dark Funeral'in ilk dönemindeki atmosferide yakaladım. Kanada'lı olmalarına rağmen Avrupa black metal'i çaldıklarını düşünüyorum. Zaten Kanada'dan çok fazla grup çıkmıyor,aklıma gelen en ünlü grup Blasphemy ama onların tarzları Idolatry'e göre çok daha farklı,bir kaç grup daha aklıma geliyor Akitsa gibi ,Kafirun gibi fakat hepsinin tarzları farklı akımları takip ediyor.

Genel olarak kaliteli bir prodüksiyon ve kayıt tercih edilmiş.Artık 90'lar sonu 2000lerin ortasına kadar olan dönemdeki gibi kötü kayıt ısrarı ,teknolojinin ilerlemesiyle yerini daha kaliteli ama kirli bir sounda bırakmaya başladı,çünkü gruplar ne kadar iyi çalıyor ve beste yapıyor olursa olsun bir dönem çamur sound ısrarlarını devam ettirmişlerdi.Uzun lafın kısası başarılı bir black metal albümü ile karşılaştım.Intro hariç 8 parçadan oluşan bu albüm toplamda 44 dk'dan meydana geliyor.Grubun albüm içinde kullandığı imajda yine corpse paint ile birlikte 90ların yaşatılmaya çalışıldığını gözler önüne seriyor.Albüm kapağı siyah-beyaz ve gri tonlarda tercih edilmiş.Albümün adı ölen iki arkadaşlarına adanmış: Chris Matziegheit(Inhuman - Helgrind) ve Ian Mckimney (Wormreich).

7,5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 218 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions