SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire'' (8.10.2016)


Godz of War Production -2016 - Banglades

Wow,yine bir Bangladeşli grubu yorumlama zevkine sahip oldum. Bangladeş'te gerçekten küçük ama oldukça etkili bir extreme metal piyasası oluşmaya başladı.Son yıllarda daha çok duyduğum ve tabiki Zoheb (Qabar Pr) sayesinde aşina olduğum bir çok grup oldu ; Surtur,Burial Dust,Enmachined,Morbidity,Orator.. Çoğu uluslararası seviyede albüm,ep,kaset plak,cd çıkarmayı başaran oldukça iyi gruplar,biz Serpent Spells'in ilk çalışması 'Mantras Within Ascending Fire' EP'sinden sizlere kısaca söz etmek istiyoruz.

Grup Black Metal çalıyor,aslında tarzlarına tanıtımlarda blackened death metal demişler ama ben daha çok çiğ black metal tadı aldım. Gerek kapak,logo ve layout ve gerekse beste yapıları ile vokal tınıları bana black metal tadının daha yüksek olduğunu hissettirdi. Zaten çeşitli sitelerdede incelediğim kadarıyla yorumcular hep black metal yönlerini ön plana çıkarmışlar.

Şarkı sözleri olarak Hindu Mitolojisi,ve şeytancılık olarak özetlenebilir.Asya gruplarını aynı Güney Amerikalı gruplar gibi samimi buluyorum,çünkü çok fazla ticari amaç güdülmeden üretilen besteler ve yapılan kayıtlar var. Avrupa ve ABD'li gruplar daha çok festivalde ve şehirde çalmayı hedeflerken bu arkadaşlar sadece kayıt yapalım,insanlara ulaştıralım derdindeler. Kendi ülkelerinde ve civar ülkelerde çalabiliyorlar,belki ilerleyen dönemlerde Avrupa'da görebiliriz.Hani özellikle şu grupları andırıyor gibi bir benzetme yapamıyorum,kendilerine has bir beste yapıları var. Black Metal tabanlı yer yer melodik death metal tınılarına bile kulağınız çarpabiliyor ama yukarıda da belirttiğim gibi Serpent Spells black metal çalıyor. Beste yapıları kuvvetli tarama riflerden oluşuyor ,zaman zaman düşük tempo bölümler ile zenginleştirilmiş,davul tonları ve performansı oldukça yeterli fakat vokal bence biraz geri planda kalmış ve ses olarak bu seviyenin bir kaç level altında olduğuna inanıyorum.Çünkü zaman zaman detone olduğunu hissediyorum,hırıltıya dönüyor vokal özellikle durgun kısımlarda fakat bu kötü olduğu anlamına gelmiyor,biraz daha üzerine düşebilir.

Lafı çok uzattım,bu bir demo ,CD formatında Godz of War tarafından piyasaya çıkarılmış,edinmek isteyenler ilgili firmayı googledan aratıp sipariş verebilir.

7/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.8/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.8/5 (Toplam 109 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions