AL NAMROOD ''Diaji Al Joor'' (21.10.2016)


Shaitan Prod. -2015 - Saudi Arabistan

Aslına bakarsanız bu projeyi yıllardır takip ediyorum ve istikrarlı bir şekilde üretime devam ediyorlar. Hani yaşadıkları ülkede bırak metal dinlemeyi,bu tarz bir iş yaptığını bilseler şu an kafası çoktan uçmuştu,bence bu kişi başka bir ülkede yaşıyor. Çünkü çektiği klipler ve yaptığı röportajlar vs ile belirttiğim gibi Suud ülkesinde yaşaması olduça güç,tarz olarak etnik extreme metal denebilir. Al Namrood, İslamiyetten önce yaşamış olan bir imparatorun ismi olarak belirtilmiş,Nemrud olabilir.Tam emin değilim,çok acımasız bir kralmış,dile de inançsız olarak geçmiş. Hatta belirtilene göre ben yaratılanların tanrısıyım şeklinde bir mottosu varmış.

Dili anlamamız zaten oldukça güç,tüm şarkılar Arapça olarak seslendirilmiş.Ama çevirebildiğim kadarıyla hep hayata karşı ve adalete karşı isyanlar gibi düşünebiliriz. Albüm kapağında da köleliğe bir atıfta bulunulmuş. Müzikal yapıya ya da kayıt yapısına gelecek olursak eğer çok üst düzey bir kalite bulunmuyor fakat olanaklar doğrultusunda oldukça başarılı diyebilirim,klipleride var,youtube da izleyebilirsiniz. Müzik Arap müziği alt yapılı,düz ritimlerle ,yine etnik etkili bir vokalin oluşturduğu kirli atmosferi barındırıyor. Alsında black metal denilemez,ama kendine has bir tarz oluşturduğu söylenebilir. Etnik enstrumanlarda kullanılmış,darbuka,tef vb. Ama gitara düşen kısımları düz ritimlerden oluşuyor,geri kalan kısımları bilgisayarda eklemişler anlayabildiğim kadarıyla,aslında Al Namrood dünyada baya ses getiren bir proje,ülkemizde çok bileni olduğunu sanmıyorum. Tarz olarak tabiki biraz etnik yapıyı barındırdığı için Underground canavarlarının ilgisini çekmemiş olabilir.

Lafı çok uzatmak istemiyorum, kendi çapında oldukça başarılı bir grup hatta orjinal bile denebilir. Çünkü ikamet ettiği ülkede bu işleri yapabilmek afedersiniz 'göt' ister. Teknolojinin ilerlemesiyle bir çok kapalı ülkeden müzik projeleri duymaya başladık,bunların devamı gelecektir. Önemli olan değer görmesi ve imkanı olan insanlara biz niye yapamıyoruz diye düşündürmesi ,en önemli noktası olabilir.

7.5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.7/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.7/5 (Toplam 277 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions