AL NAMROOD ''Diaji Al Joor'' (21.10.2016)


Shaitan Prod. -2015 - Saudi Arabistan

Aslına bakarsanız bu projeyi yıllardır takip ediyorum ve istikrarlı bir şekilde üretime devam ediyorlar. Hani yaşadıkları ülkede bırak metal dinlemeyi,bu tarz bir iş yaptığını bilseler şu an kafası çoktan uçmuştu,bence bu kişi başka bir ülkede yaşıyor. Çünkü çektiği klipler ve yaptığı röportajlar vs ile belirttiğim gibi Suud ülkesinde yaşaması olduça güç,tarz olarak etnik extreme metal denebilir. Al Namrood, İslamiyetten önce yaşamış olan bir imparatorun ismi olarak belirtilmiş,Nemrud olabilir.Tam emin değilim,çok acımasız bir kralmış,dile de inançsız olarak geçmiş. Hatta belirtilene göre ben yaratılanların tanrısıyım şeklinde bir mottosu varmış.

Dili anlamamız zaten oldukça güç,tüm şarkılar Arapça olarak seslendirilmiş.Ama çevirebildiğim kadarıyla hep hayata karşı ve adalete karşı isyanlar gibi düşünebiliriz. Albüm kapağında da köleliğe bir atıfta bulunulmuş. Müzikal yapıya ya da kayıt yapısına gelecek olursak eğer çok üst düzey bir kalite bulunmuyor fakat olanaklar doğrultusunda oldukça başarılı diyebilirim,klipleride var,youtube da izleyebilirsiniz. Müzik Arap müziği alt yapılı,düz ritimlerle ,yine etnik etkili bir vokalin oluşturduğu kirli atmosferi barındırıyor. Alsında black metal denilemez,ama kendine has bir tarz oluşturduğu söylenebilir. Etnik enstrumanlarda kullanılmış,darbuka,tef vb. Ama gitara düşen kısımları düz ritimlerden oluşuyor,geri kalan kısımları bilgisayarda eklemişler anlayabildiğim kadarıyla,aslında Al Namrood dünyada baya ses getiren bir proje,ülkemizde çok bileni olduğunu sanmıyorum. Tarz olarak tabiki biraz etnik yapıyı barındırdığı için Underground canavarlarının ilgisini çekmemiş olabilir.

Lafı çok uzatmak istemiyorum, kendi çapında oldukça başarılı bir grup hatta orjinal bile denebilir. Çünkü ikamet ettiği ülkede bu işleri yapabilmek afedersiniz 'göt' ister. Teknolojinin ilerlemesiyle bir çok kapalı ülkeden müzik projeleri duymaya başladık,bunların devamı gelecektir. Önemli olan değer görmesi ve imkanı olan insanlara biz niye yapamıyoruz diye düşündürmesi ,en önemli noktası olabilir.

7.5/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.8/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.8/5 (Toplam 142 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions