ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead'' (1.12.2016)


Killerpool Records - 2016 - İtalya

Escatology bizleri İtalya'nın Roma kentinden selamlıyor, 3 senelik geçmişine nazaran çıkarmış oldukları single çalışmasının ardından ilk tam zamanlı albümleri olan 'Blasphemous Godhead' 'i Killerpool Records etiketiyle sevenleriyle paylaştılar.(Uh ne uzun bir cümle oldu) Grubumuz özetle melodik death metal ile thrash metal arası bir sounda sahipler,scream vokal olarak kullandıkları bölümleri pek beğenmediğimi dile getirebilirim fakat brutal kısımları standarta yakın olmuş.

Tarz olarak genellikle hızlı,ritmik ve melodik bir yapıya sahipler,elimdeki tanıtım cdsinde bir kitapçlık olmadığı için liriklerinin ne içerdiğini aktaramıyorum fakat parça isimlerinden anlayabildiğim kadarıyla hayat,ölüm ve ölümden sonra ruhun yaşadığı ızdıraplar gibi şarkı isimleri bulunuyor. Tanrıya söven tanrıfigürü gibi bir albüm isimleri var.(Tam olarak böylemi çevirilir bilemedim).Intro kullanmışlar, ben pek bağdaştıramadım,hani gereksiz buldum,introları kimse dinlemiyor diye düşünüyorum. Albüm kapağında çift başlı kartal ,çift başlı yılan ve illuminatide kullanılan göz teması var,artık bu konuda çok fazla çalışma yapıldı pek yorum getirmesem daha sağlıklı olur fakat logoları bence çaldıkları tarzı yansıtmıyor.

Uzun uğraşlardan sonra yapılmış bir albüm,sound olarak kaliteli,besteler vasatın üzerinde fakat vokal performasını çok başarılı bulmadığımı iletmek zorundayım. Melodik death metal ,thrash metal karışımı müziklerden hoşlanıyorsanız takip etmenizi tavsiye ederim.

6/10

Yazar: Cenk
  • Currently 2.9/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.9/5 (Toplam 104 oy)


 
Wolves Den '' Deus Vult''   BETRAYAL ''Infinite Circles''   SLECHTVALK ''Where Wandering Shadows and Mist Collide''   IMMOLATION ''Atonement''   DEFEATED SANITY ''Disposal of the Dead -Dharmata''   WITCHERY ''In His Infernal Majesty's Service''   BEATING DEAD MEAT ''With Full Force''   STEEL MESSIAH ''Of Laser and Lightning''   HAIDUK ''Demonicon''   ESCATOLOGY ''Blasphemous Godhead''   AL NAMROOD ''Diaji Al Joor''   ARIES VEHEMENS''Decade of Necrosodomy''   DAKHMA ''Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)''   ETERITUS ''Following the Ancient Path''   SERPENT SPELLS''Mantras Within Ascending Fire''   PYROMANCER ''Demo MMXV''   DARK FUNERAL ''Where Shadows Forever Reign''   URGEHAL ''Aeons in Sodom''   SURTUR ''Descendant of Time''   IDOLATRY ''Visions From the Throne of Eyes''   DESTROYER666 ''Wildfire''  


 

BlogFacebookLast FmTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions