INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology (9.10.2018)


Kendi İmkanlarıyla Yayınlanmış Kayıt - 2018 - Türkiye

Bugün inceleyeceğimiz kayıt, İstanbul’da slam ve diğer brutal death metal alt türlerinin geleceğinin (en azından bence) teminatı niteliğinde bir çalışma. Intestine Autopsy’den Parasitic Fertilization of Criminal Slamology EP’si, gerçekten uzun zamandır İstanbul’ da görmek istediğim türden bir kayıt. Jamsession'da kaydedilen ve Erhan Kabakçı'nın emeğinin büyük olduğunu düşündüğüm bu EP, grubun ilk kaydı. Buna karşın “Cıncın'' denen türden ve droplanmış gitarları, blast beatlerle kulak dolduran davulları, Meriç'in tok ve olgunlaşmaya çok yakın vokalleriyle ve güzel yazılıp çalınmış bas partisyonlarıyla çıtayı yükseklere taşıyor.

Konuyu çok da dağıtmadan şarkılara değinmek istiyorum.

The G.O.R.A Creatures hem yapılan gönderme, hem de arkasındaki klavye ile beni kendine çekti. Daha kayıtlar demo halindeyken dinlemiştim, o zamandan beri kafamda aralıksız çalıyor o garip melodi. İkinci şarkıya değinmek gerekirse bu şarkıdaki bas geçişi gerçekten hoşuma gidiyor fakat bas gitarın tonu tatsız biraz ve kaydın devamında da kulağa hafiften çarpıyor. Yine de gayet tatmin edici bas partisyonları var, genel anlamda hoşuma gidiyor. Üçüncü şarkıda gerçekten çıldırmalık ve eğlenmelik kısımlar var. Dördüncü şarkı, grubun daha önceden tekli olarak yayınladığı bir şarkı ve GERÇEKTEN HARİKA. Fazlasıyla kafa kırmalık riffler, beyin yakan geçişler... Sanki albümün tüm olumlu özellikleri bir şarkıda toplanmış... Fakat asıl olay bence son şarkıda. Agony is the Offering, albümdeki şahsi favorim. Girişi, riffleri, breakdown’ ı ve breakdown öncesindeki Larry ve yabancıların arka taraflarıyla ilgili olan kısmı, gitarın -yine aynı kısımdaki- iç tırmalayan pinchleri ve yine davulda Serkan’ın yaptığı türlü türlü ilginçliklerle şarkı; kafatasındakiler dahil tüm kemikleri kırabilme potansiyeline sahip.

Özetlemek gerekirse olgunlaşmak üzere olan vokaller, blast beat, pinch harmonic kullanılan ve Drop A’ya akortlanmış gitar, tok ve doyurucu bas gitar tonu, slamin parti havasını ve leşliğini iyi yansıtan atmosfer, hem geyik hem de leşlik içeren söz yazımıyla Intestine Autopsy, İstanbul’da slam/brutal death metal’in yeni bayraktarları olduklarını gösteriyor bence. Pertev Meriç Kutan, Ekin Çimren, Ertu Gözoğlu ve Serkan Beldek’ten oluşan bu grubu ve grup elemanlarının diğer projelerini heyecanla takip ediyor, size de aynını tavsiye ediyorum!

8/10


Yazar: Orhan&Bastet

 
Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions