CROC NOIR ''Mort'' (30.12.2018)


Wolfspell Recors - 2018 - Fransa

Fransız grup Croc Noir'in ilk tam zamanlı albümü olan 'Mort' Wolfspell records etiketiyle piyasadaki yerini aldı. Grup Depresif denebilecek bir sounda sahip fakat albümün genel olarak atmosferi akordeyon ve clean tonda çalınmış gitarları saymaz isek soğuk ve çiğ black metal olarak belirtilebilir.

Uzun süredir bu tarz gruplar ile mesafeliyim fakat sound beni oldukça içine çekmeyi başardı. Tam olarak depresif bm denemez ,çünkü o klavyeler ya da ilginç tonda yapılmış scream vokallere yer vermemişler.Hatta diğer grupların aksine akordeyon ile bazı yerleri süslemeleri hem ilginç olmuş hemde değişik ve bir o kadar da derin bir hava vermiş. Genel olarak orta tempo devam eden ve yer yer hızlanan parçalara sahip olan bu albüm black metal takipçileri için tavsiye edilebilir. Oldukça minimalist ve sade bir grup olduğunu söylersem yalan söylememiş olurum.(Akordeyonlar hariç). Sade bir kapak ve layout çalışmaları bulunuyor. Genel olarak doğa ve etkilerini işleyen liriklere hakimler, Fransızca olarak yazılan lirikleri google translate aracılığı ile çevirdiğimi dip not olarak ekleyeceğim (Artık fena çevirmiyor!) Tremolo rifleri ve alt yapı olarak klavye yerine akordeyon kullanmaları benim gayet hoşuma gitti.

Fransız grubun ilk albümü olan 'Mort' black metal severleri ne kadar etkiler bilemeceğim fakat hiçte fena bir iş değil!

7/10


Yazar: Cenk

 




Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions