DEATHHAMMER ''Chained to Hell'' (14.3.2019)


Hell's Headbangers - 2018 - Norveç

İaaaaaaaaaaa , evet Deathhammer yeni albüm yapmış, ben defalarca dinledim ve yazacak cesareti kendimde henüz buldum.Bu albüm çıkalı yaklaşık 6 ay olmuş. Speed/Thrash kafaları ile black metali güzel harman eden Deathhammer ,kırbaç gibi derimize inen tiz vokaliyle bizi terörize etmeye devam ediyor.

Norveç toprakları karanlığı,kasveti ve vakt-i zamanında şiddet/nefreti gören metalcilerden oluşuyor. Deathhammer o dönemde ne yapıyordu bilinmez ama bizleri 80li yılların yoğun enerjisine ve 2000lerin agresif metalciliğine götürmüyor demek hata olur... Fakat ben bu albümü eski albümleri kadar çok tutmadım! Çok fazla tekrara düşmüş gibiler. Onwards to Pits albümü ile gerçekten "oha lan" olmuştum. Bu albümde "vay be" etkisi yaratmadı değil ama o albüm seviyesinde değil, özellikle kapak çok kötü. Bazı yorumcular nintendo oyunlarından fırlamış gibi demiş,bilemiyorum. Daha etkileyici bir kapak olabilirdi.

Lafı çok uzatmayacağım arkadaşlar, Deathhammer t-shirtü almak için HH'nin sitesinden tatlı tatlı seçimlerimi yaptıktan sonra bizim müthiş ülkemizin para birimiyle bunu gerçekleştiremeyeceğimi fark edince yine ertelemek zorunda kaldığımı dip not olarak ekleyeceğim. Deathhammer,extreme müzik severleri özellikle eski kafaları çok sevindirecek. Speed metal temelli,thrash/black metal seviyorsanız,enerjik ve daha önce bazı gruplar için kullandığım 'Nefesi bira kokan' metalcilerdenseniz, doğru yerdesiniz, ama tatlısu metalcisiyim diyorsanız kanalı değiştirin!


Bu albümden değil ama yinede güzel lirikler!

DEATHRASHING SACRIFICE
Cleansing the earth with steel tonight
DEATHRASHING SACRIFICE
By the executioners hand you all shall die

8,5/10


Yazar: Cenk

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions