TIRAN ''Apocalyptic Tales'' (9.8.2019)


Metal Race Records - 2017 - Rusya

Normalde bir kaç sene önce çıkan eserleri yorumlamayı sevmiyorum. Yıllardır fresh albümleri/demoları değerlendirmeyi kural edinmiştim fakat bana bu grup yeni ulaştı ve bu albümün üzerine başka bir şey yayınlamadıkları için yazılmaya uygunlardı.

Rusya'dan çok fazla thrash grubu duymadığınızı biliyorum, evet bende sanırım hiç duymadım. Genel olarak atmosferik ve karanlık şeyleri daha çok seviyorlar. Aslında bu kadar fazla vodka ve içkinin içildiği bir ülkede ayyaş thrash metal işleri niye olmaz anlayamıyorum. Sanırım insanlar içkilerini içip daha çok karanlığa gömülmeyi ya da tarihi(pagan/slavonic) şeyleri anlatmayı daha çok seviyorlar.

Her neyse ,giriş olarak bu şekilde kelimeler aklımdan dökülü verdi .Tiran'a geçecek olursak eğer , grup speed&thrash metal tarzını icra ediyor. Tankard 'a çok benzediklerini söyleyebilirim. Daha eğlenceli,hızlı ve ayyaş! Fakat grubun albümünde prodüksiyon biraz eksik gibi, davul kayıdı çok mekanik geldi bana! Onun haricinde scream vokaller, ve gitar kayıtları oldukça yeterli seviyede.. Grup klip çekmeyide çok seviyor, youtubedan bence izlemelisiniz. Size Obituary'nin kliplerini hatırlatacak bir animasyon klipleri var çok sevimli.

Thrash metal günümüzde eskisi kadar revaçta değil, fakat eski gelenekleri yaşatan bu arkadaşları takibe almanızı tavsiye ediyorum..

7/10


Yazar: Cenk
  • Currently 4.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 4.5/5 (Toplam 2 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions