MYTES GRADEL ''Burning Inside the Fate Globe'' (13.08.2005)


Demo - Alternative Pro. - Bursa - 2004

Bursa'dan tek kişilik bir proje olan M.G geçtiğimiz aylarda ilk demosunu çıkardı. Etnik öğeleri gitar bestelerine yansıtarak bir nevi oriental-anatolian kısmen arabic ,black metal kalıpları altında bir proje oluşturulmuş.Ben başarılı bulduğumu belirtmeden geçemedim.

Keyboard'un tonları gerçekten çok kötü ve vokaller sanırım kayıt kalitesinin düşük olmasından dolayı yer yer gidip gelmekte,ama maddi imkanları sınırlı olan yerli piyasamızda demo yapmak bence çok kolay bir iş değil.

Bundan sonraki çalışmalarında gitar tonlarına ve kullanılacak ise keyboard tonlarına dikkat edilmesi gerekiyor ;kısacası black metal kalıpları altında etnik öğeler kullanılarak kimi zaman agresif kimi zaman melankolik yapı altına giren parçalar mevcut, en promo parçsı olan crescent ve winter dusk embrace hoşuma giden şarkılar oldu.

Not: Mytes Gradel artık grup halinde çalışmalarına devam etmekte.

5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 431 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions