EPISODE 13 ''Tabula Rasa'' (25.08.2005)


Dj Club Records -2005

Aslında kritik yapmıyacaktım,ama para verip aldım ,değerlendireyim dedim. Grubu kişisel olarak beyenmiyorum,müzikal olarak ve objektif olarak bakıcak olursak Türkiye standartlarını zorlayan bir albüm ile karşı karşıya olduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

Genel olarak Norveç'li gruplardan duymaya alıştığımız klavye partisyonları bence çok başarısız ve oldukça basmakalıp,muzikalite yukarıda da belirttiğim gibi Norveç'in bitmiş olan Melodic Black Metal piyasasının sadece bir tekrarı ve orjinallik sıfır,zaten grupta orjinal bir grup olduğunu savunmuyor olsa gerek. Müzik tam gaz gitmeye başlamışken birden duraklayıp,piyano tonunda giren klavyeler bana Dimmu Borgir,Catamenia,Siebenburgen ve o tür grupları anımsattı.

Melodic Black Metal ile çok fazla aram olmadığı için ve grubu dürüst olarak pek sevmediğim için kabaca"bok"atıyor olarak gözüksemde,objektif yorumlar yapıyorum.Albümde dikkati çeken en önemli özellik vokal ve davullar,sanırım drum machine,çünkü Erkan Tatoğlu'nun stdyosundan çıkan tüm albümlerdeki davul tonları hemen dikkat çekiyor,gerçi Episode 13 ü canlı izlemiş biri olarak bateristlerini beğeniyorum,oldukça başarılı..

Kayıtta alınan yol,umarım ilerleyen albüm,e.p vs. de de alınıp orjinal bir sound elde edilir,çünkü grup Anatolian akımı savunuyor ama müzik Nordic,eğer bu doğrultuda hareket edilecekse,daha yerel şeyler müziğe enjekte edilebilir.Albümlerinde en beyendiğim parça An Exhaustion oldu,gerek kapak gerek lay out tasarımları oldukça güzel,corpse paintten vazgeçip daha "gerçek" bir imaj çizmelerini beklerdim, son olarak belirtmek istediğim grubun acaip isimli firması olacak,"DJ CLUB ve Black Metal" yorumsuz...

5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 417 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions