ARCH ENEMY ''Doomsday Machine'' (12.09.2005)


Angela Gossow nasıl bir hatundur? Böyle bir vokal nasıl olur da bir hatundan çıkabilir özetle helal olsun diyorum.
Evet Arch Enemy’nin 5. stüdyo albümü “Doomsday Machine” raflardaki yerini aldı. Grup old school death ile İsveç tarzını bize bu albümde biraz daha sert bir şekilde harmanlamış. Esasen grubun 2001 “Wages Of Sin” albümü bir buçuk yıl kulaklarımdan düşmemişti ama bu albüm de o kadar güzel olmuş. Kadro olarak Michael Amott-gitar, Christopher Amott-gitar/bass gitar, Daniel Erlandson-davul, Sharlee D'Angelo-bass gitar ve Angela Gossow da vokallerde yar almakta. Albüm 11 parça ve 49 dakikadan oluşmakta.
Yine kafayı gözü yaracak cinsten oldukça fazla parça var. Bunlardan ilki benim albümdeki en favori parçam “Nemesis”. Oldukça gaz bir girişi olan parça süper sololara da sahip. Öte yandan “Slaves Of Yesterday” orta tempoda ve beste anlamında oldukça başarılı. “Carry The Cross” değişken temposu ve Angela’nın vokallerinin etkisiyle hemen öne çıkan parçalardan. “Skeleton Dance” ve “Taking Back My Soul” albümün konserlik parçalarından. Albüm genel konseptine pek uyduramadığım parça ise “Hybrids Of Steel”. Steve Vai melodilerine benzer bir tat var parçada ve bunu pek sevemedim. Nemesis’ten almışken gazı bu parçaya gelince “nooluyoss” hissi oluşuyor bünyede.
Albüm üzerinde çalışılmış ve ciddi bir emek sarfedilmiş. Özetle bu albüm kaçmaz diyorum.

8/10

Yazar: Armağan
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 363 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions