ARCH ENEMY ''Doomsday Machine'' (12.09.2005)


Angela Gossow nasıl bir hatundur? Böyle bir vokal nasıl olur da bir hatundan çıkabilir özetle helal olsun diyorum.
Evet Arch Enemy’nin 5. stüdyo albümü “Doomsday Machine” raflardaki yerini aldı. Grup old school death ile İsveç tarzını bize bu albümde biraz daha sert bir şekilde harmanlamış. Esasen grubun 2001 “Wages Of Sin” albümü bir buçuk yıl kulaklarımdan düşmemişti ama bu albüm de o kadar güzel olmuş. Kadro olarak Michael Amott-gitar, Christopher Amott-gitar/bass gitar, Daniel Erlandson-davul, Sharlee D'Angelo-bass gitar ve Angela Gossow da vokallerde yar almakta. Albüm 11 parça ve 49 dakikadan oluşmakta.
Yine kafayı gözü yaracak cinsten oldukça fazla parça var. Bunlardan ilki benim albümdeki en favori parçam “Nemesis”. Oldukça gaz bir girişi olan parça süper sololara da sahip. Öte yandan “Slaves Of Yesterday” orta tempoda ve beste anlamında oldukça başarılı. “Carry The Cross” değişken temposu ve Angela’nın vokallerinin etkisiyle hemen öne çıkan parçalardan. “Skeleton Dance” ve “Taking Back My Soul” albümün konserlik parçalarından. Albüm genel konseptine pek uyduramadığım parça ise “Hybrids Of Steel”. Steve Vai melodilerine benzer bir tat var parçada ve bunu pek sevemedim. Nemesis’ten almışken gazı bu parçaya gelince “nooluyoss” hissi oluşuyor bünyede.
Albüm üzerinde çalışılmış ve ciddi bir emek sarfedilmiş. Özetle bu albüm kaçmaz diyorum.

8/10

Yazar: Armağan
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 407 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions