ADYTUM ''False Was the Promises of Darkness'' (09.10.2005)


Adytum grubunun ismini ilk olarak geçen sene sitemize yolladıkları kayıt ile duymuştum,o kayıtlarda grubun iyi şeyler yapacağı belli gibiydi,çünkü kumaşı iyiydi.Ülkemizde pek alışmadığımız bir müzikal yapı vardı,thrash metal etkili black metal,evet tam anlamıyla tanımlaması bu olabilir Adytum'un,bu demoda ve önceki kayıtlarda göze çarpan tek eksik vokalin ses tonunun iyi olmasına rağmen sesinin güçsüz kalması. Kirli vokal tercih edilmiş fakat müziğin arkasında kalmış ve davul grubun en iyi enstrümanı diyebilirim, fakat trampet tonlarını beğenmedim.

Gelelim demoya tekrar,konserlerini izliyememiştim ama grubun Mayhem,Absu gibi 90ların ses getirmiş "baba" topluluklarından en sağlam şarkıları coverladıklarını işitmiştim,buda seyirci ile temas açısından oldukça olumlu bir faktördü,yeniden demoya dönecek olursam 3 parçadan oluşmakta, açılış parçası "Last Judgement"gerçekten thrash metal etkisi en üst düzeyde olan parça diyebilirim.

Beste seçimlerinde yine alıştığımız Türk gruplarındaki melodiklik takıntısı kullanılmamış ve klavye yok,sadece son dönemde büyük grupların kuru sound ve bestelerden vazgeçip teknik yapıyı ön planda tutması sanırım grup elemanlarını etkilemiş,kimi zaman Immortal,Emperor vari rifler göze çarpmıyor değil.

Hücum kayıt olmasına rağmen oldukça temiz bir sound hakim demonun genel yapısına ve benim eksik gördüğüm bir nokta gitarlar geri planda kalıyor kimi zaman,"Forever Defeat of Darkness and Light" oldukça "gaz"bir parça olmuş. Son parçayı ise daha önce kısmen cılız kayıtlarında dinlemiştim ama ismi değişmiş "Misconception and Pain" oluyor,demek isminde bir değişiklik gidecek oynamalar yaşanmış,şarkıdaki değişik gitar efektleri gerçekten hoşuma gitti diyebilirim..

Kısacası Thrash-Metal etkisi halkulade üst seviyede olan old school black metal gruplarımızdan Adytum'un bu demosunu bulun mutlaka alın,bence gelecek vaat ediyorlar,umarım tarzları,görüşleri değişmez...

8/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 432 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions