ELITE ''Bekmorkt'' (18.11.2005)


No Colour Records-2005

Kampen albümleriyle geçtiğimiz yıl undergroundda adını duyuran Norveç'in bitmiş piyasasından sapasağlam taş gibi bir grup daha,uzun zamandır bu ayarda grup dinlememiştim,en azından Norveç'ten. Grup geçtiğimiz yıl gizemli takılıyordu,kimliklerini saklıyordu ama son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla bu kararlarından vazgeçmişler..

Elite "Kampen"in ardından biraz vakit geçmesini bekledikten sonra No Colours ile anlaşıp yeni E.P'lerini bizlere dinlettirme fırsatı buldu."Bekmorkt" ile bizleri 10-12 yıl evveline götürdüler,efsane Darkthrone'un "transilvanian hunger ve panzerfaust" albümü karışımları beste yapısı ve kendilerine özgün genç ruhlarıyla tam gaz karşımızdalar.

Raw black metal piyasası gün geçtikçe genişliyor,ama bir çok grup kendini tekrar etmekten başka birşey yapmıyor,Elite'in Kampen albümüne nazaran bu E.P de sanki Darkthrone'a olan fanlıkları ve onların geleneğini devam ettirme hevesi içerisinde olduğunu hemen anlıyoruz.Kampen 'e göre daha düz daha çiğ ve kirli bir çalışma olmuş.

Kapak çalışmasıda gayet sade ,sadece logo ve e.p'nin adı yazılmış,grubun logosu bana yine ünlü bir grup olan Enslaved'i anımsattı...Grubun yolu tam gaz açık olsun,daha orjinal parçalar bekliyoruz...

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 457 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions