ELITE ''Bekmorkt'' (18.11.2005)


No Colour Records-2005

Kampen albümleriyle geçtiğimiz yıl undergroundda adını duyuran Norveç'in bitmiş piyasasından sapasağlam taş gibi bir grup daha,uzun zamandır bu ayarda grup dinlememiştim,en azından Norveç'ten. Grup geçtiğimiz yıl gizemli takılıyordu,kimliklerini saklıyordu ama son zamanlarda takip ettiğim kadarıyla bu kararlarından vazgeçmişler..

Elite "Kampen"in ardından biraz vakit geçmesini bekledikten sonra No Colours ile anlaşıp yeni E.P'lerini bizlere dinlettirme fırsatı buldu."Bekmorkt" ile bizleri 10-12 yıl evveline götürdüler,efsane Darkthrone'un "transilvanian hunger ve panzerfaust" albümü karışımları beste yapısı ve kendilerine özgün genç ruhlarıyla tam gaz karşımızdalar.

Raw black metal piyasası gün geçtikçe genişliyor,ama bir çok grup kendini tekrar etmekten başka birşey yapmıyor,Elite'in Kampen albümüne nazaran bu E.P de sanki Darkthrone'a olan fanlıkları ve onların geleneğini devam ettirme hevesi içerisinde olduğunu hemen anlıyoruz.Kampen 'e göre daha düz daha çiğ ve kirli bir çalışma olmuş.

Kapak çalışmasıda gayet sade ,sadece logo ve e.p'nin adı yazılmış,grubun logosu bana yine ünlü bir grup olan Enslaved'i anımsattı...Grubun yolu tam gaz açık olsun,daha orjinal parçalar bekliyoruz...

7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 440 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions