VENOM ''Metal Black'' (04.02.2006)


Sanctuary Records - 2006 - İngiltere

İngiliz asıllı gruplardan en eski en köklüsü ve başlı başına bir türe isim babalığı yapmış efsane bir gruptur Venom.
Bugün death metal veya black metal elemanlarının pek çoğu ve bilinçlileri bu gruba aynen Bathory,Mayhem,Celtic Frost da olduğu gibi saygılarını sunmuşlardır.

İlk demosunu 1980 yılında çıkaran venom, tarzını neredeyse hiç değiştirmeden ve tavizsiz şekilde bugünlere 15 albüm, sayısız complation ve single ile geldi.
Resurrection albümü 2000 yılında çıktığında grubun dağıldığı söylentileri yayılmıştı ancak 2003 konser albümü ve grubun şefi Cronos'un açıklamaları grubun dağılmadığı sapasağlam yerinde durduğu yönündeydi.

Açıkcası '97 çıkışlı Cast in stone ve Resurrection albümlerinden pek de umduğunu bulamamış bir fan olarak albümü dinlemeden önce tedirgindim ancak "Antechrist" şarkısı gerek sound gerek de vokalleri ile daha birinci dakikada bu üstümdeki tuhaf ruh halini sildi süpürdü.
Yıllara meydan okuyan Venomun yeni albümündeki en klas parça ise Burn in Hell, hemen girişindeki eski kafa davul partisyonu ve ardından gelen ritmler eminim her dinleyenin kafasında 1985 yıllarını anımsatan heavy metal gazını canlandırmasına zemini rahatca hazırlayacaktır.
House of Darkness ise sabit bir Venom parçası tadında ama klas bir parça,hemen başındaki kilise canları ile Cronos'un din karşıtı satanik atmosferi kendince yakaladığını fark etmekteyim.
Çalışmadaki en hızlı en gaz şarkılar ise albüm ile aynı ismi taşıyan şarkı yani Metal Black ve Sleep When I'm Dead.
Bu adamlar yarım asır sonra hala böyle şeylere imzalarını atarken bir yandan da ortalıkta dolaşan zibidi yeni nesil piercing ve dövme zengini gruplara da ayak üstü ders vermekteler..
Albümde sound, daha önce Venom u benimsemiş fanlarını hiç şaşırtmayacak şekilde ayarlanmış buram buram '85/90 tonları odaya yayılmış durumda. Nedense bu albümü cd veya mp3 olarak değil de plaktan dinleme isteği sarmış durumdadır an itibarı ile beni.

Albümdeki parçalar:
01. Antechrist
02. Burn in Hell
03. House of Pain
04. Death and Dying
05. Rege Satanas
06. Darkest Realm
07. A Good Day to Die
08. Assassin
09. Lucifer Rising
10. Blessed Dead
11. Hours of Darkness
12. Sleep When I'm Dead
13. Maleficarvm
14. Metal Black

Grubun şu andaki ideal kadrosu:
** Cronos - Vokal & Bass Gitar
** Mykus - Gitar
** Antton - Davul

Resmi web sitesi ise:
www.venomslegions.com


Yazar: SunOfHope

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions