PERIMETER ''Healing By Festering'' (09.04.2006)


Mystic Empire Records - 2006 - Rusya
2006'nın daha başında yayınlanan albümleriyle ortalığı olmasa da beni yıkan, öldüren, perişan eden grup, taaaaa Rusya’dan gelip CD çalarıma konuk olduğu andan itibaren çıkartamadığım bir albüme imza atmış. daha pek isimlerini duyurmamış olsalar da bence bu albüm core öğeli türler içinde şimdiden 2006’nın en iyilerinden. Sound konusunda size aktarabileceğim şey şirket tanıtımında olduğu şekliyle "Meshuggah, Fear Factory ve Slipknot karışımı" ama kesinlikle daha gaz ve daha agresif.
Albüm 11 parça ve bir bonus videodan oluşuyor. Ve bu grubun ilk albümü (sağlam girmişler olaya)  Ne dersem diyeyim zaten parçaların gazını anlatamayacağım için elemanlara geçeyim. Vokalist Nikita neredeyse gutturala varan vokallerin yanında screamvari agresif vokal tarzıyla parçaları çok ii doldurmuş çok iyi bir vokal yazımı ve performansı bence. Davulcu Jim' in de insan üstü performansıyla bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle albüm tamamen renkleniyor. Gitarlarda çok tekniğe kaçılmamış genelde basit yeterli kullanımlar. Gitaristler Anton ve Nikolay da benden tam not aldılar. Core öğeli gruplarda bass tonlamasının ve kullanımının çok önemli olduğunu düşünüyorum (aslında bütün sert müzik tarzları için böyle ama bazı death metal grupları "zaten duyulmuyor" mantığı ile iyice geri plana atıyorlar). Baslar da gayet yeterli geldi bana. Aslında ben mi gözü kapalı bakıyorum bilmiyorum ama albümde eksik bulamadım. Hala her dinlediğimde zıplama ve tepinme isteğimi kontrol edemiyorum. Bu albüm benden gayet yüksek bir puan alır. Bu arada verdiğim rahatsızlıktan dolayı tüm komşulardan özür dilerim :)). 

9.5/10

Yazar: Cerebritis
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 357 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions