LUST OF DECAY ''Purity Through Dismemberment'' (07.06.2006)


Comatose Music – 2006 – ABD

Birçoğumuzun sabırsızlıkla beklediği albüm sonunda piyasaya sürüldü fakat dinlediğimizde pekde beklediğimiz şeyle karşılaşmadık… 2000 yılında Kuzey Carolina’da kurulan grup bundan önce 2 albüm çıkarmış olmasına rağmen azımsanamıcak bir hayran kitlesine sahip ancak 3. ve son albümleri olan “Purity Through Dismemberment” grup dinleyicisini ikiye bölmüş durumda. Kimisi grubun kendini geliştirdiğini ve yaptıkları en iyi çalışmanın son albüm olduğunu iddia ederken kimiside son albümün hata olduğunu savunuyor. Bana kalırsa grubun kendini geliştirdiği kesin ama en iyi albümlerinin bu olduğuna katılmıyorum.

Gelelim yorumlamaya… Yaklaşık 30 dk. süren albümde 9 parça bulunuyor. Bunlardan ilki olan “Exchanging Perversities” “Saw” filmindeki katilin meşhur lafı ‘Oh yes there will be blood’ ile başlıyor, başlıyor başlamasına ancak tempo bir türlü artmıyor. Yalnız şunu söylemeden geçemicem baterist Jordan Varela zaten gayet başarılıydı ama bu albümde aşmış kendini. Gitarların ağır ritmleri ve Jay Barnes’ın yeni hırıltılı groovy vokali eğer baterideki bu başarı olmasaydı can sıkıcı olabilirdi belki oysa bu albüm kendini tekar tekrar dinletiyor. İkinci şarkı “Scarification” da ritmler artıyor tempo yükseliyor ama Jay’in gutturale kaçan hırıltılı yeni vokali tüm albüm boyunca devam ettiğinden tempo ne kadar artarsa artsın diğer albümlerdeki sound yakalanmıyor, ki zaten hiçbir parçada tempo full gaz devam etmiyor… Benim en sevdiğim parça 4. sıradaki “Licking Bacterial Ecstasy” , yeni soundlarında da ne kadar başarılı olduklarını kanıtlamışlar bu parçayla bence. Merak edenler sitelerinden bu şarkıyı indirebilirler. Son ve aynı zamanda albümede ismini veren parça “Purity Through Dismemberment” gayet sağlam bir girişle başlıyor, duymayı umduğumuz tarz bir şarkı olduğunu düşünürken bir süre sonra o da albümdeki tüm diğer parçalar gibi yavaşlıyor. Bu parçanın 5 dakika sürmesi gereksiz ve sıkıcı olmuş bence.

Herzamanki gibi gore lyricler kullanılmış ölüm, zombiler, sadizm… Albüm kapağında da beklediğimiz gibi cesetler var bununla birlikte eli baltalı bir de rahibemiz var. Belliki o kadınları ve bebekleri parçalamış… Benim pek hoşuma gitmedi açıkcası. Ayrıca belirtmeliyim ki kayıt çok temiz, çok kaliteli olmuş. Elbette bunda gitarist Steve Green’in aynı zamanda Comatose Music’de yer almasınında etkisi var. Grup fanlarını şaşırtmış olsada tarafsız bir bakışla death/grind dinleyicisini tatmin edicek kaliteli bir albüm olmuş bence.
Grup sitesi: http://www.lustofdecay.com

Grup Kadrosu:
Jay Barnes – Vokal
Jordan Varela – Davul
Derek Haymore – Bass
Steve Green – Gitar

7/10

Yazar: Putrid Pixie
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 391 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions