AMOK ''Lullabies of Silence'' (14.07.2006)


Fastbeast Entertainment - 2006 - İsviçre

Kapağına baktığınızda her ne kadar bir doom grubunun albümü gibi gözükse de logodan, albüm içinden death metal çıkabileceği tahmin edilebiliyor :) Kapağı beğenmedim, daha iyi bir resim seçilebilirmiş. Ama kapağı konusunda söylediklerim albüm için geçerli olmayacak.

Teknik death metal sevenlerin tapacağı gruplardan biri olmaya aday Amok, 2001 yılında kurulan grup bu güne kadar Necrophagist, Krisun, Protistute Disfigurement, gibi gruplarla beraber sahne almış, 2 EP çıkarmış ve ilk albümü bu. Grubun tarzına örnek olarak bilindik gruplardan birini vermek gerekirse Cephalic Carnage gibi denebilir ama birebir aynı tarz demek yanlış olur, C.C. şarkıları biraz daha akıcı, Amok'un şarkıları çok sık duruyor değişiyor, duruyor bir daha değişiyor, keyif verici, brutal ve scream vokal kullanılmış, insanın canı bu gibi şeylerde guttural duymak istiyor yada bu benim kişisel egom :) . Teknik, death metal ve grind... Grup elemanlarının gruba ayrı ayrı kattıkları kişisel zevkler zengin bir müzik ortaya koymuş. Aksak davul ritmleri ve kaliteli armonilerle dolu şarkılar. Dinlemesi ve cd rafımda olması beni mutlu eden bir albüm, tavsiye ediyorum.

8/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 412 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions