DIMNESS THROUGH INFINITY ''Nymph'' (05.06.2007)


Atlantis Müzik - 2004 - İstanbul

Bu albüme çıktıktan bu kadar zaman sonra kritik yapmamın nedeni, albüm çıktığında grup elemanlarından biri ile konuşuyordum, albüm gönderilecek ve hatta röportaj yapılacaktı (Metallicbrains zamanları) vs. vs. bekledim bekledim, sonra bulamadım albümü. Geçenlerde rastladım ve artık gelmesinden ümidi kestiğim için aldım.

Kapak, logo vs. albüm konsepti ile çok uyumlu olmuş. Grubun 1999 yılından beridir çıkardığı ilk ürün olan "Nymph" bir çok yabancı ambient/doom grubununkilerden çok daha iyi bir albüm ama yine memleketim tarzı sevmeyen insanı taşlamalarına bolca uğramış bir grup Dimness Through Infinity. "Nymph"i kulaktan dolma bilgilere göre berbat bir albüm olarak bekliyordum, beklentilerimin üzerinde çıktığını söylemekten kendimi alamıyorum. Albümde sadece bayan ve konuşma vokaller hoşuma gitmedi, vokali daha iyi olan birileri kullanılabilirdi. Doom metal ve dark ambient sevenlerin kaçırmaması gereken kendi piyasamızdan çıkmış nadide eserlerden biri bence.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 490 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions