NILBLORTS ''Conversations for Conservation'' (08.06.2007)


Self Release - 2006 - Kanada

Kanadalı Brutal Death Metal grubu Nilblorts'un ikinci albümü olan (Self release ama demo değil, kendileri basmış, gayet kaliteli güzel bir albüm) "Conversations for Conservation"ı bana yollayan Kanadada'ki arkadaşım Emrah'a teşekkür ederek kritiğime başlamak istiyorum.

Dışarıdan başlarsak kapak için seçilen renkler hoşuma gitmedi. Hiç çekici değil. Albüme gelince, aslında brutal death metal grubu deyince daha hızlı daha sert, daha domuzumsu guttural vokalli şeyler bekliyorum son zamanlarda özellikle Amerika'dan çıkacak albümlerden... Death metal ritmlerinin yanısıra biraz da thrash metal ritmleri var davullarda. Vokaller George Fisher'ı (Cannibal Corpse) anımsatıyor. Şarkılarda yavaş kısımlar sıkıcı olmuş, ama yine de yavaşlığı ile size death metal dinlediğinizi unutturmuyor, güzel güzel blast-beat'lerle süslenmiş yer yer. Buna en iyi örnek albümün beşinci şarkısı Contortion. Grubun tarzına örnek gösterebileceğim daha bilindik bir grup gelmiyor aklıma. Biraz daha yavaş tempolu death metal sevenlerin sevebileceği bir albüm.

6.5/10

Yazar: Goremented

 
A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions