NILBLORTS ''Conversations for Conservation'' (08.06.2007)


Self Release - 2006 - Kanada

Kanadalı Brutal Death Metal grubu Nilblorts'un ikinci albümü olan (Self release ama demo değil, kendileri basmış, gayet kaliteli güzel bir albüm) "Conversations for Conservation"ı bana yollayan Kanadada'ki arkadaşım Emrah'a teşekkür ederek kritiğime başlamak istiyorum.

Dışarıdan başlarsak kapak için seçilen renkler hoşuma gitmedi. Hiç çekici değil. Albüme gelince, aslında brutal death metal grubu deyince daha hızlı daha sert, daha domuzumsu guttural vokalli şeyler bekliyorum son zamanlarda özellikle Amerika'dan çıkacak albümlerden... Death metal ritmlerinin yanısıra biraz da thrash metal ritmleri var davullarda. Vokaller George Fisher'ı (Cannibal Corpse) anımsatıyor. Şarkılarda yavaş kısımlar sıkıcı olmuş, ama yine de yavaşlığı ile size death metal dinlediğinizi unutturmuyor, güzel güzel blast-beat'lerle süslenmiş yer yer. Buna en iyi örnek albümün beşinci şarkısı Contortion. Grubun tarzına örnek gösterebileceğim daha bilindik bir grup gelmiyor aklıma. Biraz daha yavaş tempolu death metal sevenlerin sevebileceği bir albüm.

6.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 486 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions