GARGOYLE ''March Of The Heroes'' (08.06.2007)


Atlantis Müzik - 2006 - İstanbul

Breeeeeh kapağa gel İstanbul'un fethi, faşizm, Türklük duyguları içeren bir kapak diye atladım albüme müzik markette görür görmez. Albüm deniz kadıköyde kenarında leş bir çaycıda oturup çay-simit-martılar yaptığım günü anımsatarak başladı. İlk söyleyeceğim şey; daha güzel klavye tonu seçseydiniz keşke.

Albümün bukletinin ilk 2 sayfasında Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul'un fethi ile ilgili Türkçe-İngilizce bir yazı var. Albümün adından da anlaşılacağı gibi İstanbul'un fethinden bahsediyor sanırım albümdeki şarkı sözleri (gavurcam pek yok okuyup anladığım kadarı ile söylüyorum). Madem ki böyle bir şeyden bahsedilecekti Türkçe olaydı şarkı sözleri daha irdeleyici olabilirdi benim için. Bukletteki grup elemanlarının kıyafetleri ilginç geldi, albümü alanlar olursa onlara da ilginç gelebilir. Madem ki bir konsept var onlar da konsepte uydurulabilirdi. Açıkçası besteler fetihi hissettirecek tatta, vokal, kayıt, prodüksiyon iyi ama grup memleketim melodik black metali icra ediyor. Arasıra açıp dinleyebileceğim bir albüm. Birçok black metal dinleyicisinin seveceğini sanmıyorum ama bazı insanların hoşuna gidebilir.

6.5/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 430 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions