1980 (14.12.2007)


Fransız topraklarından çıkan güzelliklerden bir tanesi de 1980. İlk full-lenght albümleri olan ve grupla aynı adı taşıyan bu albüm bize grubun geleceğiyle ilgili birkaç tüyo da veriyor. Hani birazda Atheist ve Cynic 90 larda ne yaptıysa bizde şu an onu yapma geldik der gibi bir halleri var ki bunu hafif farklılıklarla birlikte bize sunuyorlar.Buna biraz Messugahımsı bi hava kattıgımızda ortaya 1980 cıkıyor diyebiliriz.

Deneysel çalışmaları ve özellikle Cynic ve Atheist ten kulaklarımıza kazınmış garip evrensel seslerinde kullanılması albüme keyif ve sürükleyicilik katmış. Özellikle yazımın başında belirttiğim gibi 90 lardaki jazz death metal akımını albümlerinde yansıtan grup ayrıca şarkılarında kullandıkları elektronik öğelerlede albümlerinde değişik bi hava yakalamışlar. Albümdeki tüm şarkı isimlerinin Fransızca olması ve tamamiyle enstrumental olmasıda albümle ilgili ayrı birer enstantane. Albümdeki son şarkı tamamiyle elektronik bir şarkı olup albümü çok farklı bir tarafa çekiyor olmasıda ayrı bi güzellik.

Kısaca 1980 albümü dinlenmesi gereken bir albüm özellikle deneysellik sevenler için birebir. Dinlemekte fayda var tavsiyemdir.

7,5/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 440 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions