ANTIGAMA ''Resonance'' (04.01.2008)


Eğer Polonya devlet başkanı olsaydım bu adamları devlet sanatçısı ilan ederdim. 2007 albümleri Resonance la arşivlerimizdeki yerini hiç bir zaman kaybetmeyecek olan Antigama, bu seferde işini çok iyi yaparak bizleri sevindirdi. Zeroland albümünü yayınladıklarından bu yana 2 sene geçti ve Resonance albümüylede gördükki o 2 sene boşuna geçmemiş.

Öncelikle albümle ilgili belirtmem gereken noktalardan bir tanesi Discomfort albümünden sonra hem müzikal açıdan hemde vokal tarzı açısından değişim içine giren grup daha sonraları Zeroland albümlerinde başladıkları uzay yolculuğuna bu albümlede devam etmişler. Sözler ve şarkı isimleri ile alakalı olarak tamamiyle bir uzay yolculuğunu andıran albümün şarkılarını, hani Space Odysey 2001 in soundtrack şarkıları olarak ve grindcore olarak düşünün işte tamda öyle bir albüm olmuş Resonance albümü. Müzikal açıdan elektronik öğelerden vazgeçmeyen grup Zeroland albümüne nazaran bu albümde daha çok ortaya koymuş bu özelliğini. Dediğim gibi eski albümlerinin aksine elektronik öğeleri daha çok kullanan grup özellikle Pending ve Barbapapex gibi şarkılarıylada gerçekten az öncede bahsettiğim uzay yolculuğunu bize tam olarak hissettiriyor. Özellikle albüm biterken, "uzayda yol alırken pogo yapmak nasıl bişeydir." diye düşüncelere dalabilirsiniz dikkat edin.

Tüm bu değişimlere rağmen grubun müzikal kalitesinde hiç bir değişim olmadığını göz önünde bulundurarak özellikle grup fanlarının dinlemesi gereken bir albüm.

8/10

Yazar: Orthodox

 




Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions