IMPALED ''Last Gasp'' (12.01.2008)


Willowtip Records - 2007 - Amerika

Oakland kasaplar derneği daimi üyeleri 2 yıl aradan sonra yeni albümleri Last Gasp ile aramıza döndüler tekrardan ve sefalar getirdiler. Son albüm Last Gasp grubun diğer albümlerine oranla daha değişik bir yapıya sahip hatta eski albümlere oranla büyük fark var.

Özellikle eski albümlerde şarkılardaki değişkenlik bu albümde tek düzeliğe dönmüş. Grubun ''Carcass worship'' sounduna sadık kalarak kaydettiği bu albümde bitmek tükenmek bilmeyen kan ve et tutkusunu açığa çıkarmayı başarmış. Yinede içindeki değişken riff yapıları özellikle albümü dinlerken tek düzelikten kurtarıyor dinleyiciyi. Bu İmpaled’ın bütün albümlerinde olağan bir durum olması sebebiyle gelenek bozulmamış diyoruz ve saygılarımızı sunuyoruz bu konuda da sevgili grup Impaled'a. Albümde özellikle dikkat edilmesi gereken belli başlı şarkılardan aynı zamanda albümün giriş şarkısı olan G.O.R.E.. Şarkı albümün karakteristiğini çok iyi ortaya koyuyor, albümün devamında gelen şarkıların kalitesini de ortaya koyuyor ve albümdeki bütünlüğü bozmayacak şekilde devam ettiği içinde albümde kafa karışıklığına yol açacak bir düzensizliğin oluşmasına engel oluyor.

Önceki albümlerinde diğer gruplarla olan farklarını çok iyi yansıtmalarına rağmen bu albümde biraz daha kendileriyle benzerlik gösteren grupların sayısını arttırmış gibi görünüyorlar. Fakat bahsettiğimiz grubun Impaled olduğu göz önünde bulundurulursa rakipleriyle olan farkları az çok ortada olduğunu görüyoruz. Sonuç olarak albüm grubun yeni havasını ortaya koyduğundan mutlaka dinlenmesi gereken bir albüm. Özellikle fanları kaçırmasın diyorum.

7/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 383 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions