KINGDOM OF SORROW ''Kingdom of Sorrow'' (18.01.2008)


Relapse Records – 2008 - Amerika

New orleans kafa koparan tayfası bir araya gelirse ne olur? Tabiki Kingdom of Sorrow olur. Crowbar ve Hatebreed ortak yapımı bu projede aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Crowbar, Hatebreed, Pantera biraz Down. Grup Crowbar dan gitar vokal Kirk Windstein ve gitar Steve Gibb, Hatebreed in beyni Jamey Jasta , Unearth ten davulcu Derek Kerswill ve bass gitardada Matthew Brunson dan oluşuyor.

Albüme gelecek olursak yukarıda da bahsettiğim gibi her şeyden biraz var özellikle southern metal ve hardcore etkileşimleri mevcut albümün genelinde ama sanmayın ki yeni bir Superjoint Rituel vakası mıdır? Malesef değildir. Albüm genel manada ağır tonlarda gidiyor ve Crowbar etkileri biraz daha fazla. Arada hızlı ton şarkılar olsa da bunu albümün geneline yayamamışlar. Bunlardan başka Jamey Jasta gene tam gaz vokalde devam ederken şarkıları da kendisiyle beraber götürüyor. Özellikle albüm giriş şarkısı Hear This Prayer for Her ve Led into Demise, Lead the Ghosts Astray, Begging for the Truth gibi şarkılarda ciddi manada kendini ortaya koyuyor.

Velhasıl kelam albümü sırf, "sevdiğimiz saydığımız abilerimiz" ne yapmış diye dinlemekte fayda var. Ama beklentilerimi karşılayan bir albüm olmadığı için bana göre ortalamanın üstünde bir albüm olmuş.

6/10

Yazar: Orthodox

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions