KINGDOM OF SORROW ''Kingdom of Sorrow'' (18.01.2008)


Relapse Records – 2008 - Amerika

New orleans kafa koparan tayfası bir araya gelirse ne olur? Tabiki Kingdom of Sorrow olur. Crowbar ve Hatebreed ortak yapımı bu projede aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Crowbar, Hatebreed, Pantera biraz Down. Grup Crowbar dan gitar vokal Kirk Windstein ve gitar Steve Gibb, Hatebreed in beyni Jamey Jasta , Unearth ten davulcu Derek Kerswill ve bass gitardada Matthew Brunson dan oluşuyor.

Albüme gelecek olursak yukarıda da bahsettiğim gibi her şeyden biraz var özellikle southern metal ve hardcore etkileşimleri mevcut albümün genelinde ama sanmayın ki yeni bir Superjoint Rituel vakası mıdır? Malesef değildir. Albüm genel manada ağır tonlarda gidiyor ve Crowbar etkileri biraz daha fazla. Arada hızlı ton şarkılar olsa da bunu albümün geneline yayamamışlar. Bunlardan başka Jamey Jasta gene tam gaz vokalde devam ederken şarkıları da kendisiyle beraber götürüyor. Özellikle albüm giriş şarkısı Hear This Prayer for Her ve Led into Demise, Lead the Ghosts Astray, Begging for the Truth gibi şarkılarda ciddi manada kendini ortaya koyuyor.

Velhasıl kelam albümü sırf, "sevdiğimiz saydığımız abilerimiz" ne yapmış diye dinlemekte fayda var. Ama beklentilerimi karşılayan bir albüm olmadığı için bana göre ortalamanın üstünde bir albüm olmuş.

6/10

Yazar: Orthodox

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions