IHSAHN ''The Adversary'' (19.01.2008)


Mnemosyne / Candlelight - 2006 - Norveç

2007 yılında en çok dinlediğim albüm "The Adversary", kulaklığımdan sürekli Ihsahn sesi yükseldi. Mükemmel bir çalışma bence. Hem prodüksiyon olarak hem de müzikalite olarak dört dörtlük bir albüm.

Emperor'tan tanıdığımız Ihsahn, tek kişilik projesinde black metal ve progresif müziği karıştırmış, davullar Borknagardan tanıdığımız Asgeir Mickelson tarafından çalınmış, geri kalan her şey (klavye,gitar,bass,vokal) Ihsahn'a ait. Bir albümdeki tüm şarkılar mı mükemmel olur? Evet oluyormuş !

Gaddar ve depresif black metal riffleri arkasından duygusallaşan klavyeler ve sololarla bezenmiş bir albüm. Yer yer acımasız scream vokaller ve ardından clean vokaller var. Temiz tonlu black metal gruplarını sevenlerin bayılacağı bir ürün çıkmış ortaya.

Albüm hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok bence, mutlaka elde olması gerekiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

10/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 411 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions