IHSAHN ''The Adversary'' (19.01.2008)


Mnemosyne / Candlelight - 2006 - Norveç

2007 yılında en çok dinlediğim albüm "The Adversary", kulaklığımdan sürekli Ihsahn sesi yükseldi. Mükemmel bir çalışma bence. Hem prodüksiyon olarak hem de müzikalite olarak dört dörtlük bir albüm.

Emperor'tan tanıdığımız Ihsahn, tek kişilik projesinde black metal ve progresif müziği karıştırmış, davullar Borknagardan tanıdığımız Asgeir Mickelson tarafından çalınmış, geri kalan her şey (klavye,gitar,bass,vokal) Ihsahn'a ait. Bir albümdeki tüm şarkılar mı mükemmel olur? Evet oluyormuş !

Gaddar ve depresif black metal riffleri arkasından duygusallaşan klavyeler ve sololarla bezenmiş bir albüm. Yer yer acımasız scream vokaller ve ardından clean vokaller var. Temiz tonlu black metal gruplarını sevenlerin bayılacağı bir ürün çıkmış ortaya.

Albüm hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok bence, mutlaka elde olması gerekiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

10/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 426 oy)


 
THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''   ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions