IHSAHN ''The Adversary'' (19.01.2008)


Mnemosyne / Candlelight - 2006 - Norveç

2007 yılında en çok dinlediğim albüm "The Adversary", kulaklığımdan sürekli Ihsahn sesi yükseldi. Mükemmel bir çalışma bence. Hem prodüksiyon olarak hem de müzikalite olarak dört dörtlük bir albüm.

Emperor'tan tanıdığımız Ihsahn, tek kişilik projesinde black metal ve progresif müziği karıştırmış, davullar Borknagardan tanıdığımız Asgeir Mickelson tarafından çalınmış, geri kalan her şey (klavye,gitar,bass,vokal) Ihsahn'a ait. Bir albümdeki tüm şarkılar mı mükemmel olur? Evet oluyormuş !

Gaddar ve depresif black metal riffleri arkasından duygusallaşan klavyeler ve sololarla bezenmiş bir albüm. Yer yer acımasız scream vokaller ve ardından clean vokaller var. Temiz tonlu black metal gruplarını sevenlerin bayılacağı bir ürün çıkmış ortaya.

Albüm hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok bence, mutlaka elde olması gerekiyor. Şiddetle tavsiye ediyorum.

10/10

Yazar: Goremented

 
Dødsfall - ''Døden Skal Ikke Vente''   A Secret Revealed ''Sacrifices''   Nile ''Vile Nilotic Rites''   1349 ''The Infernal Pathway''   Tagraht ''Nihilistic Catharsis''   Grafvitnir ''Venenum Scorpions''   Horrocious ''Depleted Light and the Death of  Uniqueness''   Deserted Fear  ''Drowned by Humanity''   Mayhem ''Daemon''   Vltimas '' Something Wicked Marches In''   Visceral Disgorge ''Slithering Evisceration''   Thrashfire''Into the Armageddon''   Nihil Kaos / Djevelkult / Kyy ''Kult of Kaos Serpent''   Orbstruct ''Phobos Rising''   Sumgzeit - ''A Death of You''   Nunslaughter/Hatevömit Split   Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   TIRAN ''Apocalyptic Tales''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions