NASTY ''Aggression'' (07.03.2008)


Goodlife Records – 2008 - Belçika

Belçika dan çıkan grupların sayısını aklınızda tutanınız varmı bilmem ama bu adamlar kesinlikle akılda kalıcı bir sound a sahipler. Geçtiğimiz Şubat ayına albümleriyle iyi bir giriş yapan Nasty ayın en sıkı çalışmasına imzasını atmış bulunuyor.

Ailecenek sevdiğimiz ve özenle takip ettiğimiz hardcore tarzını ihtiva eden grup, sound unda hiç bir ferdakarlıktan ve melodiden kaçınmamış, içeriğinde death metal öğleri de barındıran, özellikle sıkı geçişler ve riffler le pit i azdıracak cinsten saldırganlık içeren bu albümü ortaya koymuş. Özellikle new york çete savaşlarına benzettiğim albümde giriş şarkısı One Voice cidden gümbür gümbür bir girişle sözlerimi haklı çıkarır cinsten. Ayrıca devamında gelen ve albümede adını veren Aggression adlı şarkı dinleyeni duvardan yapıştıracak cinsten bir şarkı aman dikkat diyim. Sözlerinde şiddet ve sosyal konulardan mümkün olduğunca bahseden grup sound uylada bunu desteklemekte. Fakat gelgelelim albüm aynı düzlemde devam etmiyor. Zira ilerleyen şarkılarda albüm kendini tekrarlamaya başlıyor ve şarkılar kendi içlerinde hızlı başlayıp yavaşlama gibi eğilimler gösteriyor buda tabi albümü kötü etkiliyor.

Kısaca tarz takipçileri üşenmeden edinebilirler albümü zira iyi bir çalışma olmuş ve mutlak dinlenmesi şart diye düşünüyorum. 2005 te kurulan grubun bu 2. full-lenght albümü olduğunda hatırlatır ve yeni albümleriyle dahada ilerlemelerini dilerim.

8/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 425 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions