GOREINHALED ''The Art of Sickness'' (11.03.2008)


Nice to Eat You Records – 2008 - İspanya

Bu kritiğe; İspanyadan ne çıkarsa hayırlısı çıksın diyerek başlıyorum zira sabah akşam Flamenko yapılan bu ülkede nasıl bu kadar kan ceset ve şiddet üstüne şarkı yapılır hep düşünme sebebi olmuştur benim için ki sanırım çocukluktan gelen boğa güreşi tutkusundan kaynaklanıyor. Zira matador olamayan genç İspanyol veletleri hırs yapıp gore olayını girip müzikle tatmin ediyorlar kendilerini, ben bu kanıdayım açıkçası.

Neyse bu kadar gereksiz laftan sonra gelelim grubumuz Goreinhaled'a. İspanyol güneşinin bizlere sunduğu yegane gruplardan bir tanesi de Goreinhaled. Özellikle her ne kadar Brutal Death metal tarzını ihtiva eden ve gore öğeleriyle albümlerini çok güzel süsleyen grup tamda sevdiğim işi yapmışlar albümlerinde. Sound açısından oldukça tatmin edici bir o kadarda tek düzeliğe kaçabilen bir albüm aslında The Art of Sickness. Bununla beraber hani sound iyi gidiyor ama biraz daha değişken riffler kullansalar daha yıkıcı riff ler kullansalar hiç fena olmazdı diyesim geliyor bazen albümü dinlerken. Onun dışında belli yerleri çok kısa gitar sololarıyla süslemeye çalıştıkları albümde daha neler bulabilirim başka diye dinlemeye devam ettikçe biraz Disavowed, biraz Suffucation, biraz Dying Fetus hatta biraz daha zorlayıp daha başka neler bulabilirim diye düşündüm ama bunlarla sınırlı kaldım maalesef.

Sonuç olarak 2002 çıkışlı bi grup olan Goreinhaled bu 6 yıl içinde bu albümde dahil olmak üzere, 2 albüme ve 1 demoya imza atmış. Kısaca tarzın sevenlerine önerimdir alın dinleyin. En azından denemek şart bu grubu.

8/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 408 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions