ROTTING CHRIST ''Theogonia (28.07.2008)


Rotting Christ - Theogonia -Seasons of the Mist -2007

Theogonia Rotting Christ tarihinin 10. stüdyo albümü ve grubun tam 20. yılında çıkıyor ve adeta 20. yılını taçlandırıyor .. müziğe geçecek olursak müziğe black metal ile başlayan grup, ardından gothic etkilenimli albümler yapmış ve artık bu tarzda karar kılmıştır demeye kalmıyor bu albüm bir tokat gibi iniyor.

Evet her şeyden önce albümün soundu tam bir kökleredönüş yaşatıyor bize, grup bence kaybettiği eski atmosferini tekrar kazanmış ki bu daha ilk şarkıda kendisini hissettiriyor.Ancak çok önemli bir farklılık var grubun tarihin belkide en önemli kararı verilerek akdeniz ve ortadoğu kültüründen de etkilenerek albüme oryantal melodiler ve elementler yedirilmişki, çok da iyi uyum sağlamış, dinlerken içinizi bir coşku kaplıyor ve bu albümün sonuna kadar sürüklüyor.

Özellikle ilk dört şarkı muhteşem göz açıp kapayıncaa kadar bitiveriyorlarki bunlardan "Keravnos Kivernitos" ile "Enuma Elish" parçalarına klipler çekilmiş.Ayrıca albümde etnik enstrümanlarada yer verilmiş "Gaia Tellus" adlı parçada tsambuna denilen bi üflemeli çalgı varki bir parça yetmez her parçada olsun dedirtiyor. Sakisin vokalleri bildiğiniz gibi ancak bence son albümlerde biraz ruhsuzluk vardı. Bu albümde bu durumdan eser yok kendide farketmiş olmalı ki gitarlarda ve prodüksyonda gösterdiği muhteşem performansı vokallerdede göstermiş. (albümdeki bütün gitarları sakis çalmış ve harika bir iş çıkarmış ki prodüksyonunda ona ait oldugunu vurgulamak gerekir)

Albümün sözlerine gelirsek genel bir konsept olan bir yunan efsanesinden yaralanılıyor ki konumuz cosmogonia yani dünyanın yaratılışı, albümün adıda tanrıların başlangıcı anlamına geliyor..Albümün kapak tasarımıda bence başarılı renkle harika seçilmiş özellikle bende ki digipack versiyonda iç tarafta bulunan böcek ve cd nin üzerindeki surat muhteşem olmuş bütün tasarımlar bir çok season of the mist grubuyla çalışan jerome cros a ait...kısacası rotting christ eski ihtişamlı günlerine muhteşem bir dönüş yapıyor ve gözlerimizi yaşartıyor 20. yılları kutlu olsun...

Yazar: Sertaç
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 422 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions