TOTAL SELF HATRED'' TSH'' (15.08.2008)


Finlandiya-2008-Ordo Decimus Peccatum


Bunalım/İntiharsal Black Metal grubu TSH bana 2 sene önce promosunu yollamıştı.Bu yolladığı promo o kadar kaliteliydi ki ülkemizdeki albüm basımlarından bile iyiydi,açıkcası gruptan pek haberim yoktu ,biraz araştırdım ve grup iletişime geçtim.

Bunalımlı bir albüm beni bekliyordu, ilk EP de çok fazla birşey bulamamıştım ama albümde gerçekten başarılı işlere imza atılmış ve sound 10 kat daha kaliteli,hiç bu kadarını beklemiyordum.

Grubun tarzını hiç bilmeyenler için Forgotten Tomb'un biraz daha kalitelisi, biraz daha ruh eklenmiş hali olarak ya da Katatonia'nın ilk albümleri tadında nitelendirebilirim ,tanıdık şeyler bulabilirler....

Albüm tahmin edileceği üzere, uzun ve ağır parçalardan oluşuyor ve raflardaki yerini almış gözüküyor..."Carving" parçası gerçekten son sürhat başlıyor fakat yine orta tempoya dönüyor..

Albümü dikkat ile dinlerken gerçekten şaşıracak yerler yok denemez...Vokaller çok kuvvetli,bazı parçalarda yere yer durgun vokal kullanılmış..

"Spirituelle Equilibrium" isimli parça beni şaşırttı diyebilirm, zira parçanın başlarında death metal riflerini andırabilecek bir giriş ve blast beatler ile devam etmesi bu tarz bir grupta çokt alışmadığımız bir durum fakat sonra yine o soğuk melankoli parçayı tamamladı gerçekten farklı geldi,dinlenmesi gerekli.


Kapakta grubun vokalisti olduğunu düşündüğüm A.'nın kendi resminin çeşitli bilgisayar efetkleri ile şekil değiştirmiş hali var... Uzun lafı bırakacak olursak ,orta tempo ,ağır bunalımlı black/doom metalden hoşlanan arkadaşlar bu grubu kaçırmamalı.


7/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 422 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions