DETONATOR666 ''Supremacy&Tyranny'' (02.09.2008)


Çek Cumhuriyeti-2008-Infernus Rex

Çek grup 2004 yılında kendine gelmiş, Maniac Butcher ve bir çok Çek gruptan tanıdığımız ( en bilineni M.Butcher olduğu için yazdım)Vlad Blasphemer 'ın önderliğinde ikinci albümlerini Infernus Rex etiketiyle Mart ayının ortalarında piyasaya sürmüşler..

Hareketli bir grup olmuş ,özellikle alkolik black metal akımının son dönemde iyice yaygınlaşması bu grubunda parçalarına önderlik etmiş gibi gözüküyor..Zayıf produksiyon,düz ritimler,thrash/punk alt yapısı,kuru vokal,aksak davullar,Detonotor 666 'ı kısaca özetleyebilen cümlelerdir.


Supremacy&Tyranny albümü 2008 yılında dinlediğim 10larca albümden sadece bir tanesi,ama çoğu albümü 2inci ya da 3üncü kez dinlemeyen bir kişi olarak,bu albümü 5 kereden fazla dinlediğimi itiraf etmeden geçemeyeceğim. Bunun nedeni ise basit,grup gayet başarılı işlere imza atmış.Zaten kariyerli,geçmişi olan bir kadroya sahip ve bu işe gerçekten gönül vermiş kişilerden oluşuyor.

Albüm thrash/black havasında başlıyor,ilk 4 parça bu doğrultuda ama ortalara geldiğimizde bir ağırlaşma ve albümün sonuna kadar bu doğrultuda daha çiğ ve düz diyebileceğimiz bir hal alıyor.Albümün başını tercih ederim,çünkü sonları transilvanian hunger copy&paste dediğimiz stile kayıyor.

Albümün kapağında klasik keçimiz bizi yanlız bırakmıyor,ama bu keçi silueti nücleer bir patlamının içinde flu tonda belirtilmiş,gayet hoş durmuş...Albümden akılda kalabilecek parça ise "Satanic Alkometal Hellkult" oldu diyebilirim...


6,5/10

Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 445 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions