KHOLD''Hundre År Gammal'' (02.09.2008)


Tabu Recordings-2008-Norveç

Norveç'li Khold'un 5inci albümü Hundre Ar Gammal ( Hundred Years Old) geçtiğimiz aylarda Tabu Recordings tarafından piyasaya sürüldü...Khold'un birbirine benzeyen bu albümlerini ben seviyorum..


Tulus gibi 90ların sonuna hafifte olsa damgasını vurmuş bir projeden sonra Mister Gard'ın Kholdu oluşturması ve soğuk ,ağır tempo ama çok fazla depresif olmayan parçaları barındıran bir kaç albümünün ardından bu albüme giriş parçaları kısmen daha hareketli seçilmiş...

Black Metal içerisindeki 2000 sonrası oluşan Black'n Roll akımına daha yakın gibi gözüken bir müzikaliteye sahip Khold, bu akım Satyricon'un kullandığı son albümlerle birlikte iyice yaygın hale geldi denilebilir..


Khold adı gibi soğuk bir grup ,sözler norveççe,parçaların hiç birinde alışıla gelmiş hızlı davullar,tarama gitarlar bulunmuyor.Albüm kapaklarında genelde Gard'ın ilginç imajı oluyor,bu albümde de bu devam etmiş..


Hızlı başlayan ama ortalara doğru iyice ağırlaşan ve öyle devam eden,son kısımlarında kısmen "sıkıcı" hal alan ,hoş bir albüm..Albüm ile aynı ismi taşıyan Hundre Ar Hammal ,Forrykt ve Mester Og Trell isimli parçalar dinlenmeye değer nitelikteler,orta tempo sizi sıkmaz ise Khold size göre denilebilir..

6,5/10


Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 442 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions