KHOLD''Hundre År Gammal'' (02.09.2008)


Tabu Recordings-2008-Norveç

Norveç'li Khold'un 5inci albümü Hundre Ar Gammal ( Hundred Years Old) geçtiğimiz aylarda Tabu Recordings tarafından piyasaya sürüldü...Khold'un birbirine benzeyen bu albümlerini ben seviyorum..


Tulus gibi 90ların sonuna hafifte olsa damgasını vurmuş bir projeden sonra Mister Gard'ın Kholdu oluşturması ve soğuk ,ağır tempo ama çok fazla depresif olmayan parçaları barındıran bir kaç albümünün ardından bu albüme giriş parçaları kısmen daha hareketli seçilmiş...

Black Metal içerisindeki 2000 sonrası oluşan Black'n Roll akımına daha yakın gibi gözüken bir müzikaliteye sahip Khold, bu akım Satyricon'un kullandığı son albümlerle birlikte iyice yaygın hale geldi denilebilir..


Khold adı gibi soğuk bir grup ,sözler norveççe,parçaların hiç birinde alışıla gelmiş hızlı davullar,tarama gitarlar bulunmuyor.Albüm kapaklarında genelde Gard'ın ilginç imajı oluyor,bu albümde de bu devam etmiş..


Hızlı başlayan ama ortalara doğru iyice ağırlaşan ve öyle devam eden,son kısımlarında kısmen "sıkıcı" hal alan ,hoş bir albüm..Albüm ile aynı ismi taşıyan Hundre Ar Hammal ,Forrykt ve Mester Og Trell isimli parçalar dinlenmeye değer nitelikteler,orta tempo sizi sıkmaz ise Khold size göre denilebilir..

6,5/10


Yazar: Cenk A.
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 466 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions