CARNOPHAGE ''Deformed Future // Genetic Nightmare'' (12.04.2009)


Unique Leader - 2008 - Türkiye

Uzun zamandır kritik yapmıyordum, sonunda beni kritik yapmaya itecek güzel bir albüm dinledim. Sanıyorum ki son dönem, Türkiye'den çıkmış en iyi death metal albümü şu an cd playerımda dönüp duruyor.

Kaliteli kapak ve logo çalışması ile ilgileri çekiyor albüm ilk olarak (Logo: Aybars Altay, Kapak: Par Olofsson). Brutal death metal'in kokusunu daha kapağı açmadan alıyorsunuz. Kapak açılıp cd dönmeye başladığında ise gerçek katliam başlıyor. Teknik ve brutal riffler, gore sözler tam bir müzik ziyafeti brutal death metal dinleyicisi için. Hep o dinlediğimiz, iç geçirdiğimiz "keşke biz de" dediğimiz yabancı gruplar kadar kaliteli, hatta bir çoğunun üstüne geçmiş müzikalitede bir albüm. Oral'ın Cidesphere zamanından beri sevdiğim vokali de bu albümün olmazsa olmazı zaten. Death metal gürültüdür anlayışına sahip insanların anlayışını söküp atabilecek kadar da teknik ve kaliteli. Erkan Tatoğlu (Midasın Kulaklığı/Suicide) gibi bu müziği iyi bilen ve anlayan sayılı insanlardan birine kayıt, mix ve master yaptırmak da grubun yaptığı en mantıklı seçimlerden biri olsa gerek.

Bu tarz bir grubu ülke bünyesinde barındırmak, konserlerde canlı dinleyebilmek heyecan verici. Bu müziği dinleyip destek verenlerin arşivinde eksik olmaması gereken bir albüm bence. Saatlerdir kaçıncıya dinlediğimin farkında değilim. Albümdeki favori parçam albüm ile aynı adı taşıyan "Deformed Future // Genetic Nightmare". Bu albümü mutlaka arşivinize katmanızı ve dinlemenizi tavsiye ediyorum.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 476 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions