CARNOPHAGE ''Deformed Future // Genetic Nightmare'' (12.04.2009)


Unique Leader - 2008 - Türkiye

Uzun zamandır kritik yapmıyordum, sonunda beni kritik yapmaya itecek güzel bir albüm dinledim. Sanıyorum ki son dönem, Türkiye'den çıkmış en iyi death metal albümü şu an cd playerımda dönüp duruyor.

Kaliteli kapak ve logo çalışması ile ilgileri çekiyor albüm ilk olarak (Logo: Aybars Altay, Kapak: Par Olofsson). Brutal death metal'in kokusunu daha kapağı açmadan alıyorsunuz. Kapak açılıp cd dönmeye başladığında ise gerçek katliam başlıyor. Teknik ve brutal riffler, gore sözler tam bir müzik ziyafeti brutal death metal dinleyicisi için. Hep o dinlediğimiz, iç geçirdiğimiz "keşke biz de" dediğimiz yabancı gruplar kadar kaliteli, hatta bir çoğunun üstüne geçmiş müzikalitede bir albüm. Oral'ın Cidesphere zamanından beri sevdiğim vokali de bu albümün olmazsa olmazı zaten. Death metal gürültüdür anlayışına sahip insanların anlayışını söküp atabilecek kadar da teknik ve kaliteli. Erkan Tatoğlu (Midasın Kulaklığı/Suicide) gibi bu müziği iyi bilen ve anlayan sayılı insanlardan birine kayıt, mix ve master yaptırmak da grubun yaptığı en mantıklı seçimlerden biri olsa gerek.

Bu tarz bir grubu ülke bünyesinde barındırmak, konserlerde canlı dinleyebilmek heyecan verici. Bu müziği dinleyip destek verenlerin arşivinde eksik olmaması gereken bir albüm bence. Saatlerdir kaçıncıya dinlediğimin farkında değilim. Albümdeki favori parçam albüm ile aynı adı taşıyan "Deformed Future // Genetic Nightmare". Bu albümü mutlaka arşivinize katmanızı ve dinlemenizi tavsiye ediyorum.

9/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.4/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.4/5 (Toplam 454 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions