ANTIGAMA ''Warning'' (14.04.2009)


Relapse Records – 2009 - Polonya

Uzay yolculuğu sona erdi. Evet arkadaşlar! Daha önceki albümlerinde çıktıkları uzay yolculuğunu noktalayıp sosyal hayata dönen, sosyal hayatın pisliğini dengesizliğini ve insanı nasıl yok ettiğini anlatan sözlerle durumu yansıtan Antigama, yeni albümün adı gibi uyarı veriyor.Sözler açısından köklü bir değişime giren grup, tarz olarakda bu değişimden fazlasıyla nasibini almış ve tam anlamıyla grindcore sounduna dönerek bambaşka bir grup olmuş resmen.

Albüme gelecek olursak; Alışageldiğimiz Antigama yok karşımızda tabi ki. Aksine saldırgan sözlere sahip sosyal içerikleri daha çok işleyen bir grindcore grubu buluyoruz bu albümde Antigama adına. Yani çok fazlada açıklanacak incelenek bir şey de bulamadım açıkcası bu albümde. Aslında gene eskiden kalma alışkanlıkları olsa gerek garip sound ve yapıda iki geçiş şarkısıda mevcut albümde. Bunlardan bir tanesi Squenzia Dellamorte; adındanda anlaşılacağı gibi, tam bir ölüler evi şarkısı. Bir diğer şarkısıda tam bir piyano jazz resitali olan Paganini Meet Barbapapex. Onun dışında bu köklü değişimi ellerine yüzlerine bulaştırmamış aksine ne kadar kaliteli bir grup olduklarını tekrar kanıtlamışlardır.

Albümün kötü tarafları ise dediğim gibi köklü değişimleri olmuş. Zira eski albümlerin gruba kattığı, nadir kullanılan tarzları benimseyen gruplardan olma özelliğini yok etmiş, akisne klişe bir hava katmış ama tabi ki bu demek değil ki müzikal açıdan kötü bir iş çıkarmışlar.

Açıkcası eski albümleri zevkle dinleyen ve hastası olanlar, bu albümde hayal kırıklığı yaşayabilirler ama değişimde güzeldir diyen grup fanlar ve grindcore sevenlerin dinlemesi gereken bir albüm.

7/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 437 oy)


 
ROTTING CHRIST ''The Heretics''   WISHDOOMDARK ''Blood of the Black God''   MEHOMETH ''Discretion''   FUNERARIUM''Black Coronation''   SWAMP TEMPLE ''The Blood Of Their Gods''   IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions