ANTIGAMA ''Warning'' (14.04.2009)


Relapse Records – 2009 - Polonya

Uzay yolculuğu sona erdi. Evet arkadaşlar! Daha önceki albümlerinde çıktıkları uzay yolculuğunu noktalayıp sosyal hayata dönen, sosyal hayatın pisliğini dengesizliğini ve insanı nasıl yok ettiğini anlatan sözlerle durumu yansıtan Antigama, yeni albümün adı gibi uyarı veriyor.Sözler açısından köklü bir değişime giren grup, tarz olarakda bu değişimden fazlasıyla nasibini almış ve tam anlamıyla grindcore sounduna dönerek bambaşka bir grup olmuş resmen.

Albüme gelecek olursak; Alışageldiğimiz Antigama yok karşımızda tabi ki. Aksine saldırgan sözlere sahip sosyal içerikleri daha çok işleyen bir grindcore grubu buluyoruz bu albümde Antigama adına. Yani çok fazlada açıklanacak incelenek bir şey de bulamadım açıkcası bu albümde. Aslında gene eskiden kalma alışkanlıkları olsa gerek garip sound ve yapıda iki geçiş şarkısıda mevcut albümde. Bunlardan bir tanesi Squenzia Dellamorte; adındanda anlaşılacağı gibi, tam bir ölüler evi şarkısı. Bir diğer şarkısıda tam bir piyano jazz resitali olan Paganini Meet Barbapapex. Onun dışında bu köklü değişimi ellerine yüzlerine bulaştırmamış aksine ne kadar kaliteli bir grup olduklarını tekrar kanıtlamışlardır.

Albümün kötü tarafları ise dediğim gibi köklü değişimleri olmuş. Zira eski albümlerin gruba kattığı, nadir kullanılan tarzları benimseyen gruplardan olma özelliğini yok etmiş, akisne klişe bir hava katmış ama tabi ki bu demek değil ki müzikal açıdan kötü bir iş çıkarmışlar.

Açıkcası eski albümleri zevkle dinleyen ve hastası olanlar, bu albümde hayal kırıklığı yaşayabilirler ama değişimde güzeldir diyen grup fanlar ve grindcore sevenlerin dinlemesi gereken bir albüm.

7/10

Yazar: Orthodox
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 479 oy)


 
Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions