UNLEASH ''Wake'' (13.10.2009)


Self Release - 2009 - İzmir

Grubun bana 4 ay önce bir konserde verdiği E.P.'ye 4 ay sonunda kritik yapabiliyorum nihayetinde :)

Oldukça temiz ve güzel bir kayıt olmuş, prodüksiyon da pek lezzetli. Kulağı rahatsız eden ucuz demo değil, albüm kalitesinde neredeyse. Yanlış hatırlamıyorsam Unleash'in netten yayılan bir demosunu dinlemiştim, ona göre çok daha kaliteli bir iş olmuş (kayıt açısından). Kapak da hoş olmuş.

Melodik bir şeyler, biraz daha modern bolca thrash metal, daha tok bir gitar tonu kullanılmış, thrash metal yapıyoruz diye daya tizi dememişler, isabet olmuş, kesik riffler de var bunun yanı sıra. Core etkili melodik death metal yada metalcore vokali tadında vokaller. Dikkat edip süslü bas gitarı da duyunca her şey çok güzel, kullandığı tonu çok sevdim, kemik derdik biz böyle tonlara arkadaşlar arasında :) Grubun elemanlarınla bizzat tanışma fırsatı da bulduğum ve sahnede de dinlediğim için bilerek söylüyorum ki, bu lezzetli müzik sofrasının ortaya çıkmasının sebebi elemanların farklı tarzlardan gelmeleri.

Albüme adını veren "Wake" isimli şarkı bana melodik death metal gazında olduğum günleri hatırlattı her şeyiyle. Oldukça melodik olan albüm, kulağa hitap edebilecek cinsten, dinlemenizi tavsiye ediyorum, afişte adını görürseniz de sakın bu grubu kaçırmayın mutlaka izleyin.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 397 oy)


 
IMHA TARIKAT ''Kara Ihlas''   SODOMIZER ''Grim Tales Of The Reaper''   ABATUAR/MORBID FUNERAL split   BARBATOS&HELLRIPPER split   DESTROYER 666 ''Call of the Wild''   DEMONIK ''Rise From Chaos''   CROC NOIR  ''Mort''   DARK PHANTOM 'Nation of Dogs''   BLOODBATH ''The Arrow of Satan Is Drawn''   BRUTALITY ''Antecedent Offerings''   VENOM ''Storm the Gates''   GOAT RIPPER ''Vicious Structures of the Crucified''   OPIATE ''Havok Anthems''   EXILE ''Unveiling Insanity''   CHAOSHORDE ''Hordes Rising''   SOULFLY ''Ritual''   UNDOER ''Survival Is A Myth''   PHRENELITH ''Ornamented Dead Eyes''   MASTER ''Vindictive Miscreant''   INTESTINE AUTOPSY ''Parasitic Fertilization of Criminal Slamology   REVOCATION ''The Outer Ones''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions