UNLEASH ''Wake'' (13.10.2009)


Self Release - 2009 - İzmir

Grubun bana 4 ay önce bir konserde verdiği E.P.'ye 4 ay sonunda kritik yapabiliyorum nihayetinde :)

Oldukça temiz ve güzel bir kayıt olmuş, prodüksiyon da pek lezzetli. Kulağı rahatsız eden ucuz demo değil, albüm kalitesinde neredeyse. Yanlış hatırlamıyorsam Unleash'in netten yayılan bir demosunu dinlemiştim, ona göre çok daha kaliteli bir iş olmuş (kayıt açısından). Kapak da hoş olmuş.

Melodik bir şeyler, biraz daha modern bolca thrash metal, daha tok bir gitar tonu kullanılmış, thrash metal yapıyoruz diye daya tizi dememişler, isabet olmuş, kesik riffler de var bunun yanı sıra. Core etkili melodik death metal yada metalcore vokali tadında vokaller. Dikkat edip süslü bas gitarı da duyunca her şey çok güzel, kullandığı tonu çok sevdim, kemik derdik biz böyle tonlara arkadaşlar arasında :) Grubun elemanlarınla bizzat tanışma fırsatı da bulduğum ve sahnede de dinlediğim için bilerek söylüyorum ki, bu lezzetli müzik sofrasının ortaya çıkmasının sebebi elemanların farklı tarzlardan gelmeleri.

Albüme adını veren "Wake" isimli şarkı bana melodik death metal gazında olduğum günleri hatırlattı her şeyiyle. Oldukça melodik olan albüm, kulağa hitap edebilecek cinsten, dinlemenizi tavsiye ediyorum, afişte adını görürseniz de sakın bu grubu kaçırmayın mutlaka izleyin.

7/10

Yazar: Goremented
  • Currently 2.6/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.6/5 (Toplam 423 oy)


 
HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''   HOLY ARROW ''Fight Back To The Fatherland''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions